بازی با تراکتور، دربی است

برانکو ایوانکوویچ سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: بازیکنانی داریم که رایگان آمده‌اند و در نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا بازی کرده‌اند و در دربی فردا هم روی آنها حساب می کنیم.


به گزارش خبرنگار مهر، برانکو ایوانکوویچ در نشست خبری پیش از بازی پرسپولیس و تراکتورسازی تبریز، در سالن کنفرانس سازمان لیگ فوتبال ایران گفت: همین که تعداد خبرنگاران زیاد شده است اهمیت بازی فردا را نشان می دهد. تعداد خبرنگاران زیاد شده چون دربی دیگری پیش رویمان است. دیدار با تراکتورسازی بسیار مهم و حساس است.

سرمربی پرسپولیس درباره شرایط سرخپوشان پایتخت افزود: تراکتور به مانند تیم فولاد یک حریف قدر برای ما خواهد بود. حریفی که همیشه نتایج پرسپولیس مقابل این تیم با فراز و نشیب همراه بوده است، دقیقا مثل فولاد، البته سپاهان را هم باید از همین جمله تیم‌ها دانست. به صراحت می گویم باید تراکتور دور رفت را فراموش کنیم، این تیم خیلی خوب تقویت شده و نفرات با کیفیت را به خدمت گرفته است. بازکیکنان خوب آنها می توانند دردسر ساز شوند. تیم پرمهره‌ای است و می دانم دیدار بسیار سختی خواهیم داشت.

  1. سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس درباره مصدومان تیمش اظهار داشت: وحید امیری مشکلی برای بازی کردن ندارد و می‌توانیم در بازی فردا از او استفاده کنیم. در بازی با تراکتورسازی به دنبال ادامه‌دادن بردهای‌مان هستیم. تراکتورسازی نیز همچنان برای کسب سهمیه آسیا در رقابت های لیگ برتر امیدوار است. هدف آنها قرار گرفتن در بین ۳ تیم اول جدول خواهد بود. جدا از این مساله هر تیمی که مقابل پرسپولیس قرار می‌گیرد با انگیزه متفاوتی بازی می‌کند و ازهمه امکانات خود برای کسب امتیاز استفده خواهد کرد.
  2. ایوانکوویچ درباره استفاده از محمود خوردبین در پست قائم مقامی باشگاه پرسپولیس اظهار داشت: لازم می دانم از زحمات آقای خوردبین تشکر کنم، در طول این مدت، همکاری بسیار خوبی با او داشتیم. خوردبین از ابتدای تاسیس این باشگاه همراه پرسپولیس بوده است، چه زمانی که پرسپولیس عالی بوده و چه زمانی که افت داشته است، همیشه در این تیم حضور داشته. خوردبین از لحاظ جسمانی و ناحیه کمر مشکل دارد ولی همچنان در باشگاه حضور دارند تا به ما کمک کنند. خوردبین قرار است نزدیکترین همکار مدیرعامل و مشاور عالی خواهد بود و فکر می‌کنم این یک تصمیم عالی بود که از سوی گرشاسبی گرفته شد تا خوردبین را حفظ کنیم درباره پیروانی هم باید بگویم او هم در پرسپولیس و هم در تیم ملی، فردی تحصیلکرده است. طبیعی است که وظیفه ایشان و من این است مدام در خدمت تیم باشیم. انتظار داریم کمکش مشهود باشد. فکر می‌کنم گرشاسبی گزینه بهتری برای کارهای عملیاتی باشگاه به غیر از پیروانی پیدا نمی‌کرد.

وی در مورد سوال دیگری در مورد افشین پیروانی و اینکه آیا با او در مورد مسائل فنی هم مشورت خواهد کرد یا نه، گفت: ما هر روز چندین ساعت با هم هستیم و در مورد همه چیز از جمله موارد فنی صحبت می‌کنیم. این موضوعی طبیعی است و امیدوارم تفاوت های دیدگاهی هم داشته باشیم تا کمکمان کند.

سرمربی پرسپولیس درباره اصرارش در استفاده از دو هافبک دفاعب در ترکیب اصلی گفت: هر زمان یک هافبک دفاعی بازی دادم گفتند چرا با دو هافبک بازی نمی‌کنید و حالا هم می گویند چا دو هافبک دفاعی می گذاری. اتخاذ نوع تاکتیک بسته به شرایط تیم و بازی پیش رو دارد. همانطور که گفتم هر دو سیستم را دنبال می‌کنیم. انتخاب یک هافبک یا دو هافبک دفاعی بسته به شرایط بازی دارد و هر دو سیستم هم موفق بوده است نسبت به فصل گذشته امتیازات بیشتری کسب کردیم و موثرتر از فصل پیش بودیم البته برخی افت و خیزها خواهد بود در همه تیم‌ها هست. نمی‌شود همیشه عالی بازی کرد و برنده بود. هیچ بازی مشابه بازی دیگر نیست.

برانکو در مورد پیش بینی اش از نتیجه دیدار با تراکتورسازی تبریز گفت: هدف هر مربی پیروز شدن با تعداد گل‌های بیشتر است اما نمی‌توان در این مورد قول یا تضمینی بدهیم. در نهایت نتیجه‌گرایی مهم است. تراکتورسازی خیلی تقویت شده است و انرژی جدیدی به آنها اضافه شده است.

وی درباره اینکه گفته بود پرسپولیس شاداب بازی نمی‌کند و اینکه چه طرحی برای شاداب بازی کردن پرسپولیس دارد، افزود: شادابی همیشه خوب است اما کار برای بازیکنان هم ساده نیست. همیشه می‌گویم که ما می‌خواهیم مو را از ماست بیرون بکشیم همیشه حریفان طوری دیگری ما را می‌بینند و با انگیزه زیادی مقابل ما بازی می‌کنند دلیل عدم رضایت من از پرسپولیس این است که ما در جام حذفی مقابل آبادان شکست خوردیم و حذف شدیم وگرنه در لیگ از همه نظر سرتر بودیم. در فوتبال بازی ساده وجود ندارد نمی‌خواهم سایر کشورها را بگویم اما مورینیو ۳۸۰ میلیون پوند هزینه کرده است ولی می گوید این موضوع برای قهرمان شدن کافی نیست. آنوقت ما ما در دفاع صادق محرمی و شایان مصلح را داریم که با به جمع ما ملحق شدند. در حقیقت بازیکنان رایگان آمده‌اند و پول چندانی نگرفته‌اند و با این شرایط در نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان آسیا هم بازی کردند.

www.mehrnews.com/news/4185300/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *