اسپرتتیزرلوتوس

انتشار تیزر امیرا، آخرین محصول بنزینی لوتوس

لوتوس نام خودروی اسپرت آیندهٔ خود را اعلام و اولین اطلاعات و تیزرهای آن‌را منتشر کرده است. این خودرو که امیرا (Emira) نام دارد، در تاریخ ۶ جولای (۱۵ تیر) معرفی خواهد شد و آخرین محصول درون‌سوز لوتوس خواهد بود. امیرا که قبلاً با کُد تایپ ۱۳۱ شناخته می‌شد، تا پیش از تبدیل شدن لوتوس به برندی تمام الکتریکی قصد دارد فاصلهٔ بین مدل‌های الیزه، اوورا و اگزیج با هایپرکار اویجا را پُر کند. برخلاف گزارش‌های قبلی، امیرا از قوای محرکهٔ هیبریدی استفاده نخواهد کرد و با مجموعه‌ای از پیشرانه‌های درون‌سوز ارائه می‌شود.

Lotus Emira 2 767x431 - انتشار تیزر امیرا، آخرین محصول بنزینی لوتوس

این موتورها شامل یک نمونهٔ ۲ لیتری چهار سیلندر توربو به همراه یک گیربکس دوکلاچهٔ جدید و همین‌طور نسخه‌ای ارتقاءیافته از همان پیشرانهٔ ۳.۵ لیتری V6 سوپرشارژ تویوتا می‌شود. همچنین علاوه بر ارائهٔ گیربکس اتوماتیک، گیربکس دستی هم همچنان حفظ خواهد شد. لوتوس هنوز جزئیات فنی چندانی در مورد این خودرو منتشر نکرده اما به گفتهٔ کارانددرایور، پیشرانهٔ ۲ لیتری جدید نه از ولوو یا جیلی بلکه از شریک جدیدی گرفته می‌شود و بیش از ۳۰۰ اسب بخار قدرت خواهد داشت. این یعنی احتمالاً پیشرانهٔ V6 که هم‌اکنون در اوورا ۴۲۰ اسب بخار قدرت تولید می‌کند نیز قوی‌تر خواهد شد.

Lotus Emira 3 767x431 - انتشار تیزر امیرا، آخرین محصول بنزینی لوتوس

با نگاهی به تصاویر تیزری، به‌وضوح می‌توان دید که طراحی امیرا از اویجا الهام گرفته است. زیر این پوستهٔ جدید هم نسخه‌ای بشدت بازطراحی شده از معماری آلومینیومی اوورا قرار گرفته که «پلت‌فرم خودروی اسپرت» نامیده شده است. به گفتهٔ مدیرعامل لوتوس «مت ویندل»، امیرا با طراحی الهام گرفته از هایپرکار تمام الکتریکی اویجا، یک لوتوس اسپرتی است که بازی را تغییر می‌دهد. همان‌طور که اشاره شد، امیرا رسماً در ۶ جولای رونمایی شده و در ۸ جولای در فستیوال گودوود برای اولین بار به نمایش عمومی درخواهد آمد.

Lotus Emira 1 767x349 - انتشار تیزر امیرا، آخرین محصول بنزینی لوتوس


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا