سلبریتی هافرهنگ و هنرفیلم و سریال

تفاوت House of the Dragon با بازی تاج و تخت که آن را جذاب تر از قبل می سازد

سریال بسیار مورد انتظار House of the Dragon که در واقع پیش درآمدی بر سریال Game of Thrones است، از همین اول ماجرا تفاوتی آشکار با سریال اصلی دارد که می تواند در دراز مدت به نفع آن باشد. سریال Game of Thrones از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۹ در قالب ۸ فصل منتشر شده و به یکی از پرطرفدارترین سریال تاریخ تلویزیون تبدیل شد اما فصل پایانی باعث جنجال های فراوانی شده و از نگاه اکثر طرفداران، پایان مناسب و راضی کننده ای نداشت. این سریال بر اساس مجموعه رمان های A Song of Ice and Fire نوشته جرج آر آر مارتین ساخته شده اما خیلی زود از کتاب ها پیشی گرفته و بدین ترتیب پایان آن هیچ ارتباطی با کتاب های مارتین نداشت.

House of the Dragon Game of Thrones Rhaenyra Targaryen - تفاوت House of the Dragon با بازی تاج و تخت که آن را جذاب تر از قبل می سازد

سریال House of the Dragon  دوران فرمانروایی خاندان تارگرین را بر هفت قلمرو به رهبری شاه ویسریس تارگرین را روایت می کند. یک منبع اصلی درگیری و نزاع بین برادر کوچکتر ویسریس، دیمون تارگرین، به عنوان ولیعهد و پزنسس رینیرا تارگرین خواهد بود که دختر ویسریس بوده و به خاطر دختر بودنش نمی تواند جانشین پدرش شود. این سریال به شدت تحت تاثیر رمان Fire & Blood نوشته مارتین خواهد بود که در خارج از دنیای مجموعه کتاب های A Song of Ice and Fire بوده و تاریخچه خاندان تارگرین در وستروس و ۳۰۰ سال پیش از فرمانروایی دنریس تارگرین را روایت می کند.

5c7d5507eb3ce810d765d273 - تفاوت House of the Dragon با بازی تاج و تخت که آن را جذاب تر از قبل می سازد

دیوید بنیوف و دی بی ویس به عنوان شورانرهای سریال Game of Thrones نقشی در ساخت سریال House of the Dragon نخواهند داشت که می تواند نکته ای مطلوب و امیدوار کننده برای طرفداران سریال اصلی باشد زیرا کمتر کسی پیدا شد که از سبک کاری آن ها و پایان بندی شان برای فصل هشتم سریال راضی باشد. برتری سریال House of the Dragon نسبت به Game of Thrones این است که دارای پایان بندی قاطع و مشخص دارد و مخاطبان در این مسیر، داستان را همراهی خواهند کرد. اگر چه هر دو سریال بر اساس رمان های مارتین ساخته شده اند اما منبع اصلی House of the Dragon یک رمان مجزاست که تاریخچه خاندان تارگرین را روایت می کند. در مقابل، Game of Thrones بر اساس یک سری رمان ساخته شده بود که نوشتن آن ها به پایان نرسیده بود.

house of the dragon 1200 - تفاوت House of the Dragon با بازی تاج و تخت که آن را جذاب تر از قبل می سازد

Et 8e57VgAAzFYL - تفاوت House of the Dragon با بازی تاج و تخت که آن را جذاب تر از قبل می سازد

زمانی که سریال Game of Thrones به فصل پنجم رسید، مارتین هنوز کتاب بعدی خود را منتشر نکرده بود و به همین دلیل شورانرهای سریال مجبور شدند روایت خاص خود را برای شخصیت های داستان پیش ببرند. سریال House of the Dragon اما می تواند بسیار موق تر از فصول پایانی سریال اصلی باشد زیرا منبع کتابی آن مشخص بوده و به طور کامل نوشته شده و پایان بندی آن طوری است که طرفداران برای آن آماده هستند. جنجال اصلی در مورد فصل پایانی سریال Game of Thrones، پایان شتابزده، پر از اشکال و ناخوشایند داستان در مورد شخصیت های مختلف بود اما انتشار به عنوان یک پیش درآمد باعث می شود که House of the Dragon یک قدم جلوتر باشد زیرا اکثر دوستداران این فضا از قبل می دانند که داستان چگونه به پایان می رسد و بدین ترتیب امکان ندارد مانند سریال اصلی باعث جنجال و نارضایتی شود.

dragon 1 - تفاوت House of the Dragon با بازی تاج و تخت که آن را جذاب تر از قبل می سازد

تنها مسیری که می تواند پایان این سریال را دردسرساز سازد این است که سازندگان آن مسیر متفاوتی از رمان مارتین را در پیش بگیرند. از آنجایی که داستان این سریال قرن ها پیش از داستان سریال Game of Thrones رخ می دهد بعید است که با شورش رابرت برثیون علیه تارگرین ها به پایان برسد، اتفاقی که تنها ۱۷ سال پیش از اتفاقات ابتدای داستان سریال Game of Thrones رخ می دهد. و بدین ترتیب انتظار می رود که پایانی تراژیک، جدید و وستروسی مآبانه از دوره فرمانروایی تارگرین ها را شاهد باشیم.

بیشتر بخوانید: افشاگری بازیگر زن سریال Game Of Thrones در مورد تولد اولین فرزندش در دوران قرنطینهدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا