اپلیکیشناخبار اینترنتاخبار داخلیاخبار کوتاهاخبار واتساپاینترنتاینستاگرامدسته‌بندی نشدهفیلترینگ

رئیس مجلس هم خواستار رفع فیلتر اینستاگرام و واتس اپ است [+ ویدئو]

[ad_1]

رفع فیلتر اینستاگرام و واتس اپ که به نظر در حال حاضر تنها به دستور شورای عالی امنیت ملی ادامه دارد، خواسته جمعی از نمایندگان مجلس است.

طبق اخبار به دست رسیده، محدباقر قالیباف رئیس مجلس، به نمایندگی از جمع زیادی از نمایندگان مجلس به دنبال رفع فیلتر اینستاگرام و واتس اپ است. این اظهارات را، یک عضو هیئت رئیسه مجلس عنوان کرده است.

بیشتر بخوانید: مهمترین و جدیدترین اخبار فیلترینگ و محدودیت های اینترنتی! / از ضرر قطعی اینترنت تا فیلترینگ اپلیکیشن ها!

رفع فیلتر اینستاگرام و واتس اپ

هفته آخر شهریور ماه بود که مهسا امینی دختر 22 ساله اهل سقز در تهران به دنبال بازداشت از سوی گشت امنیت اجتماعی درگذشت و سپس اعتراضات مردمی نسبت به این موضوع شکل گرفت. اعتراضاتی که به دنبال آن دو اپلیکیشن اینستاگرام و واتس‌اپ در کشور مسدود شد. حال بعد از گذشت بیش از 50 روز از فیلترینگ این دو اپلیکیشن، محسن دهنوی و احمد نادری، دو عضو هیات رئیسه مجلس در تالار فردوسی دانشکده ادبیات دانشگاه تهران اعلام کردند؛ مجلس به جد به دنبال رفع فیلترینگ این اپلیکیشن‌ها هستند.

رفع فیلتر اینستاگرام و واتس اپ

عصر دیروز شنبه 21 آبان به نقل از ایسنا این دو عضو مجلس با حضور در میان دانشجویان در خصوص اتفاقات روزهای اخیر ایران سخن گفتند. در بخشی از این جلسه، احمد نادری درباره فیلترینگ فضای مجازی گفت:

رئیس مجلس به نمایندگیِ از بخش زیادی از مجلس، پیگیر رفع فیلتر اینستاگرام و واتس‌ اپ است و بحث‌های جدی مطرح شده که باید این فیلترینگ برداشته شود.

نادری درحالی مدعی رفع فیلترینگ اینستاگرام و واتس اپ از سوی اکثر نمایندگان مجلس است که همین مجلسیان خود در ماه گذشته در سکوت خبری طرح صیانت را تصویب کردند. طرحی که در آن موضوع مسدود شدن اپلیکیشن‌هایی همچون اینستاگرام و واتس‌اپ دیده شده بود.

درضمن چندی پیش ابراهیم رئیسی برخلاف وعده‌های انتخاباتیش بر توسعه اپلیکیشن‌ها داخلی و جایگزینی آنها با اینستاگرام و واتس‌اپ تاکید کرد.

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره رفع فیلتر اینستاگرام و واتس اپ چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا