سلبریتی هافرهنگ و هنرفیلم و سریال

سریال فرانسوی سریال The Bureau یکی از بهترین سریال هی جهان در سال های اخیر است

شاید شما نیز از آن دسته افرادی باشید که کمتر به سراغ سریال های فرانسوی می روید، حتی اگر از علاقمندان و تعقیب کنندگان دنیای سینما و تلویزیون باشید. در این میان اما نباید از سریال The Bureau ( به فرانسوی Le Bureau des Légendes) غافل شوید که یکی از بهترین سریال های سال های اخیر در فرانسه و شاید در کل جهان باشد. این سریال که بسیاری آن را پاسخ فرانسه به سریال آمریکایی Homeland می دانند، در مقایسه با نسخه آمریکایی بسیار دقیق تر، پیچیده تر و پرجزییات تر است. سریال The Bureau نگاهی جذاب و کمتر دیده شده به سرویس امنیت خارجی فرانسه موسوم به DGSE است.

mathieu kassovitz le bureau des legendes est proche de la realiteM216795 - سریال فرانسوی سریال The Bureau یکی از بهترین سریال هی جهان در سال های اخیر است

در واقع تمرکز اصلی این سریال فرانسوی بر روی بخش آموزش DGSE و خلق هویت های جعلی است برای زمانی که ماموران مخفی این سازمان به شکل مخفیانه به کشورهای دیگر می روند. همانند نوشیدنی های فرانسوی، سریال The Bureau با گذشت زمان بهتر نیز می شود، با شخصیت هایی پیچیده و سبک داستانی هوشمندانه و لایه لایه که در طول پنج فصل خود بسیار جذاب پیش می رود. در ادامه این مطلب می خواهیم ۵ دلیل برای اینکه بدون تاخیر بیشتر به تماشای سریال The Bureau بنشینید را با شما در میان بگذاریم.

BDL equipe - سریال فرانسوی سریال The Bureau یکی از بهترین سریال هی جهان در سال های اخیر است

۱- بهترین نمونه پرستیژ تلویزیون در فرانسه

سریال The Bureau یکی از اولین سریال های فرانسوی است که از ساختار شورانری استفاده می کند، عنوانی که در سریال های موفق آمریکایی مانند Mad Men  و Breaking Bad به کار گرفته شده است. رهبری سریال The Bureau را اریک دوشان بر عهده دارد که با تحت نظر داشتن و بررسی هر جنبه از سریال، اطمینان حاصل می کند که دیدگاهش از اتاق نویسندگان تا بخش تدوین مورد قبول و احترام قرار گیرد. روشان که شیفته دنیای جاسوسی است در سال ۱۹۹۴ با فیلم The Patriots به سراغ این ژانر رفت که نامزد دریافت جایزه جشنواره کن نیز شد، فیلمی در مورد سازمان موصاد که از آن زمان به عنوان یک فیلم آموزشی توسط DGSE برای آموزش مامورین مخفی خود مورد استفاده قرار گرفته است. او بعدها فیلم Möbius با بازی ژان دوژاردین و سیسیل دو فرانس را ساخت که نقش دو مامور مخفی عاشق پیشه را بازی می کردند. دانش روشان نسبت به محیط و تاریخ سینما، در کنار بازیگران شناخته شده ای مانند متیو کاسوویتز و ژا پیر داروسین، ترکیبی موفق را ایجاد کرده است.

64571866 - سریال فرانسوی سریال The Bureau یکی از بهترین سریال هی جهان در سال های اخیر است

۲- انگار که دارید یک ماجرای واقعی را تماشا می کنید

درست شبیه Homeland، داستان این سریال نیز به اتفاقات واقعی مانند جنگ سوریه، برنامه هسته ای ایران و تهدید داعش می پردازد که بسیار واقعی و البته ترسناک هستند. اما همراهی و اشتراکات سریال The Bureau با دیگر سریال های جاسوسی همین جا به پایان می رسد. انتظار انفجارهای بزرگ، تعقیب و گریز با خودرو و گجت های پیچیده را نداشته باشید زیرا همه چیز در مورد سریال The Bureau بسیار کنترل شده و حتی نرمال است و همین موضوع آن را به شدت باورپذیر ساخته است. جاسوسان این سریال فرانسوی بزن بهادر و شیک پوش نیستند، آن ها ظاهری بسیار عادی داشته انگار که هر روز از کنار صدها نفر از آن ها گذشته اید بدون آنکه خود متوجه شوید.

نقطه قوت دیگر این سریال این است که با اجازه سرویس امنیت خارجی فرانسه (DGSE) نویسندگان توانسته اند با جاسوسان واقعی فرانسوی ملاقات و گفتگو کنند، داستان های آن ها را در سناریو سریال گنجانده و همچنین با رفتن به دفتر کار این جاسوسان، سعی شده دکور دفاتر شخصیت های سریال تا سرحد ممکن به همان شکل طراحی شود. دقت و جذابیت این سریال به حدی است که نمایش خصوصی اپیزودهای اول سریال برای صدها مامور سرویس های مخفی با تحسین و تشویق آن ها همراه شد.

the bureau kassovitz 1 - سریال فرانسوی سریال The Bureau یکی از بهترین سریال هی جهان در سال های اخیر است

۳- متیو کاسوویتز در بهترین فرم ممکن است

می توان با اطمینان گفت که متیو کاسوویتز بعد از کالت کلاسیک La Haine  در زمینه کارگردانی خوش شانس نبوده است. در دورانی، این مرد شورشگر فرانسوی بیشتر به خاطر سخنرانی های نقادانه و تندش نسبت به سینمای فرانسه تیتر اصلی رسانه های هنری کشور بود. اما از زمانی که قلب آدری تتو و ما را در فیلم Amelie به تسخیر خود درآورد، کاسوویتز در جلوی دوربین برای خود نام بزرگی دست و پا کرده است و با کارگردانان مشهور بسیاری مانند مایکل هنکه و استیون اسپیلبرگ همکاری داشته است. در سریال The Bureau، او نقش شخصیت پیچیده مالترو را بازی می کند که بعد از ۶ سال فعالیت مخفیانه در سوریه می خواهد از قالب شخصیت جاسوسی خود خارج شود و بازی ارائه شده توسط او یکی از بهترین بازی های او تا به امروز به شمار می آید.

the bureau sara giraudeau 704 - سریال فرانسوی سریال The Bureau یکی از بهترین سریال هی جهان در سال های اخیر است

۴- یک شخصیت زن فوق العاده که عاشقش خواهید شد

سارا گیراودیو بازیکن تازه کار و خوش آتیه ای که پیش از این شاهد درخشش در فیلم Rosalie Blum بودیم در نقش مارینا لوازو خارق العاده است، یک جاسوس تازه کار جذاب، باهوش و دوست داشتنی که توسط مالترو آموزش دیده است. گیراودیو ظاهر دختر زیبای همسایه را دارد و همین موضوع باعث می شود که خیلی زود به او جذب شده و با او همدردی کنید. خیلی زود با مشاهده او در شرایط دشوار و خطرناک، نفستان حبس خواهد شد. در اپیزود اول سریال The Bureau، شخصیت مارینا لوازو برای ناهار در رستوران به مالترو می پیوندد. ناگهان مالترو از او می خواهد که در عرض کمتر از ۱۰ دقیقه اطلاعاتی را در مورد یک مشتری پیدا کند و آنطور که مشخص شده، این روش و تکنیک واقعی برای جذب ماموران مخفی جدید در سازمان DGSE است. بعد از یک مکث کوتاه، چهره عروسکی و معصوم او به یک چهره بسیار حرفه ای و مرموز تبدیل شده و آنجاست که می فهمیم باید انتظار یک شخصیت محبوب و موثر را داشته باشیم.

the bureau darroussin 2 704 - سریال فرانسوی سریال The Bureau یکی از بهترین سریال هی جهان در سال های اخیر است

۵- ژانی پیر داروسین با آن چهره سرد و البته کراوات هایش دیدنی است

ژان پیر داروسین از چهره های اصلی و محبوب سینمای فرانسه که باید بازی او در شاهکار کمتر دیده شده Le Havre اثر آکی کوریزماکی را دید، در نقش دافلو، مدیر خونسرد و مبادی آداب واحد آموزش جاسوسان بسیار جذاب و تاثیرگذار حاضر شده است. یک لحظه در مورد کراوات هایش شوخی می کند و لحظه ای دیگر به سراغ حل کردن یک بحران بزرگ در سوریه می رود. اگر چه صورتش جذابیت و گرمای یک فرانسوی را دارد اما اشتباه نکنید، شخصیت داروسین در سریال The Bureau لایه های بسیاری دارد و در ادامه سریال جنبه های تاریکی از شخصیت او را خواهیم دید، به ویژه زمانی که مجبور می شود برخی از خائنان تیم خود را شناسایی و نابود کند.

بیشتر بخوانید: ۱۰ فیلم جنایی و پلیسی سینمای فرانسه که شاهکارهایی شایسته ستایش هستند [قسمت اول]دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا