آشپزیآموزش آشپزیآموزش پختن استیکطرز تهیه استیکمجله آشپزی

طرز تهیه استیک درست مثل یک سرآشپز

طرز تهیه استیک درست مثل یک سرآشپز

در این پست از سایت تفریحی و سرگرمی جیران به طرز تهیه استیک درست مثل یک سرآشپز می پردازیم. این استیک در یک تابه ای با کره آویشن و سیر ریز شده انجام خواهد شد و شما می توانید از آشپزی آسان لذت ببرید.

طرز تهیه استیک به روش آسان

دستور آشپزی امروز بیشتر یک تکنیک است تا یک دستور آشپزی – اما روشی است که همه دوستداران استیک باید آن را بدانند زیرا آسان است ، ارزش استفاده از استیک های با کیفیت بالا را دارد و همچنین راهی برای بالا بردن استیک های اقتصادی است.

پختن این استیک به همین سادگی است: در حالی که استیک در تابه پخته و خشک می شود ، شما باید به موازات پختن استیک ، کره ، سیر و آویشن را درون آن ریخته و به صورت مداوم مخلوط کنید. مخلوط کره و سیر و آویشن تزریق شده به استیک به تدریج به شکاف های آن نفوذ می کند و به پوسته خشک استیک می چسبد.

386766 - طرز تهیه استیک درست مثل یک سرآشپز

در اینجا آنچه که شما نیاز دارید موارد زیر می باشند:

استیک برش ضخیم

استیک گوشت با ضخامت 2.5 سانتی متر نیاز داریم زیرا ما می خواهیم این غذا را کاملاً روی اجاق گاز بپزیم. استفاده از استیک گوشت با ضخامت بیش از 2.5 سانتی متر نیاز اجاق گاز مخصوص دارد. بهترین و ایده آل ترین گوشت برای استیک ، فیله چشمی دنده ای بدون استخوان می باشد. کیفیت گوشت استیک به خوشمزگی آن کمک می کند.

کره ، سیر و آویشن تازه


موارد پیشنهادی


نکات سریع پخت و پز استیک!

1- آن را به دمای اتاق بیاورید! این امر باعث تفاوت شگفت انگیز در پخت و پز به طور یکنواخت می شود تا اینکه در انتها با یک باند غلیظ پخته شده غلیظ شود تا مرکز آن مطابق میل شما پخته شود.

2- استیک را خشک کنید و نمک و فلفل را به میزان مناسب به آن چاشنی کنید. این به شکل گیری پوسته عالی که همه ما از استیک های عالی می شناسیم و دوست داریم کمک می کند.

3- قبل از قرار دادن استیک مجدداً برای پوسته ، تابه خود را در حالت بسیار داغ قرار دهید.

4- هشدار: وقتی آویشن را اضافه می کنید کره پراکنده می شود ، بنابراین بایستید!

5- استیک را زودتر از اجاق بردارید چون دمای داخلی موجود آن می تواند همچنان پختن آن را ادانه دهد.

6- استیک خود را به مدت 5 تا 10 دقیقه استراحت دهید تا آب خود را دوباره بگیرد و فیبرها شل شوند. این یک مرحله ضروری برای پختن سریع هر پروتئینی می باشد!


بیشتر بخوانید: تحلیل استایل های لی مین هودیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا