سلامت جنسی

پویش سراسری سرطان سینه تا 8 آبان ادامه داردبه همین دلیل برنامه آگاهی بخشی به صورت جهانی از جمله ایران برگزار می شود که بتوان با تشخیص بموقع از مرگ و میرها در این حوزه جلوگیری کرد.

677955 583 - پویش سراسری سرطان سینه تا 8 آبان ادامه داردشفاآنلاین>سلامت>همزمان با فرا رسیدن ماه اکتبر (ماه جهانی ارتقاء آگاهی بانوان در زمینه سرطان سینه) امسال هم در سومین سال پیاپی، “پویش سراسری سرطان معتمد” از سوی جهاد دانشگاهی از ۸ مهرماه آغاز شده و تا ۸ آبان ماه ادامه می یابد.
شفاآنلاین>سلامت>این پویش در قالب برنامه های متنوع آموزشی، ترویجی و فرهنگی و با حضور تیم تخصصی متشکل از ۳۰ متخصص حوزه سرطان و با حمایت سازمان ها و ارگان های مختلف، برگزار خواهد شد.

علاقه مندان می توانند برای ملحق شدن به پویش سراسری سرطان معتمد و همراه شدن با برنامه‌های این پویش، صفحه اینستاگرام پژوهشکده معتمد جهاد دانشگاهی به آدرس https://instagram.com/motamed.c.i را دنبال کنند.

سرطان سینه نخستین علت مرگ و میر زنان به دلیل سرطان در دنیا به شمار می رود و پژوهشکده سرطان معتمد جهاد دانشگاهی به عنوان قطب درمان سرطان سینه در کشور، در راستای رسالت های آموزشی ترویجی و فرهنگی خود برنامه های مختلفی را در این زمینه برای بانوان کشور برگزار می نماید.

رییس پژوهشکده معتمد سرطان جهاد دانشگاهی گفت: براساس آمار وزارت بهداشت، سرطان سینه مهمترین عامل مرگ و میر در زنان است و این نشان دهنده اهمیت این موضوع است و باید به آن توجه ویژه ای شود.

امین صرابی اظهار داشت: به همین دلیل برنامه آگاهی بخشی به صورت جهانی از جمله ایران برگزار می شود که بتوان با تشخیص بموقع از مرگ و میرها در این حوزه جلوگیری کرد.

وی افزود: اگر افراد بموقع مطلع باشند که این کار را می توان با معاینات ادواری و تشخیص موقع انحام داد، از شدت بیماری جلوگیری می شود، و در نتیجه آمار مرگ و میر ناشی از این سرطان کاهش خواهد یافت.

وی بیان داشتن: پژوهشکده سرطان معتمد جهاد دانشگاهی به عنوان قطب سرطان سینه کشور همواره در این مسیر گام های ارزشمندی را برداشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا