سخنان کمتر شنیده شده رهبر انقلاب درباره امام رضا (ع)

کلیه مطالب این سایت بصورت خودکار گردآوری شده و منبع آن در قسمت پایین عنوان مطلب (تیتر) ذکر شده است. 

درصورتیکه نسبت به هر یک از مطالب سایت نظر یا پیشنهادی دارید در بخش نظرات درج نمایید. 


کژکاری جنسی چیست؟ انواع کژکاری جنسی


660897 495 - کژکاری جنسی چیست؟ انواع کژکاری جنسی

به گزارش شفاآنلاین:کژکاری جنسی یا ناکارآمدی جنسی ( به انگلیسی : sexsual dysfunction ) مشکلاتی هستند که در یک یا چند مرحله از رابطه جنسی بروز میکنند و سبب عدم تحریک پذیری ، کاهش لذت جنسی یا نرسیدن به اوج لذت جنسی یا ارگاسم میشوند.

انواع کژکاری جنسی

کژکاری جنسی ممکن است دلایل تربیتی ، رفتاری ، جسمی یا روحی داشته باشد یا به دلیل تجارت ناخوشایند در گذشته مثل تجاوز ایجاد شوند . به طور کلی انواع کژکاری جنسی به دسته های زیر تقسیم میشود.

اختلال میل جنسی : نداشتن خیال پردازی جنسی یا نداشتن میل جنسی به طور مستمر یا عود کننده .

اختلال در برانگیختگی جنسی : اجتناب از نزدیکی با شریک جنسی به طور مستمر با عود کننده

اختلال ارگاسم : در زنان به معنی تاخیر در ارگاسم با نرسیدن به ارگاسم به طور مستمر و در مردان انزال زودرس یا تاخیر در انزال است.

کژکاری جنسی چیست؟

رابطه جنسی دارای چرخه ای است که به ترتیب عبارت است از : مرحله میل جنسی و برانگیختگی ، هیجان ، اوج لذت جنسی یا ارگاسم و فرونشینی . هر از گاهی ممکن است در این مراحل مشکلاتی ایجاد شود ولی اگر این مشکل به صورت مستمر چه در مرحله تمایل و چه در طول رابطه و چه در ارگاسم رخ دهد ، به نام کژکاری جنسی شناخته میشود.

آسیب های جنسی و تجربیات تلخ گذشته ، بالا بودن سطح استرس کاری ، خستگی بیش از حد کاری ، ترس از عملکرد یا خجالت کشیدن از اندام و ظاهر خودتان ، نداشتن نقش فعال در رابطه جنسی و ترس از زودانزالی یا اعتیاد به زنای ذهنی و خود ارضایی میتواند منجر به ناکارآمدی جنسی شود.

برای این که با کژکاری جنسی در هر کدام از مراحل رابطه جنسی به طور دقیق آشنا شوید، باید تمام این مراحل را به صورت جزئی تر بررسی کنیم.

کژکاری جنسی در مرحله برانگیختگی

شروع چرخه جنسی با یک فکر یا نگاه یا رفتار خاص ایجاد میشود. این مرحله مربوط به داشتن تخیلات جنسی و میل به داشتن رابطه جنسی است. میل جنسی میتواند از هر منبع تحریک آمیزی شروع شود مثلا لمس ، تحریک جسمی یا خیالپردازی است.

نشانه اولیه برانگیختگی در مردان ایجاد نعوظ و در زنان لزج شدن واژن ، است .

مرحله برانگیختگی اگر ذهنی باشد میتواند تا چند ساعت هم طول بکشد. برای تجربه یک رابطه جنسی و در نهایت ارگاسم لذت بخش باید بدانید عامل برانگیختگی جنسی شما کدام است.

اگر عامل برانگیختگی جنسی به درستی انتخاب شود میتواند منجر به به آمیزش شود در غیر اینصورت میل جنسی فروکش خواهد کرد. محرک جنسی میتواند باعث تسریع یا کوتاه شدن میزان برانگیختگی و به همان نسبت رابطه جنسی لذت بخش و ارگاسم طولانی شود.

کمبود یا نداشتن میل جنسی مهم ترین کژکاری جنسی در این مرحله است که علت آن میتواند زمینه های جسمی ، استرس و روحی ، مشکلات خانوادگی یا سواستفاده جنسی در کودکی باشد.

در مواردی که زوجین دچار مشکلات خانوادگی شدید شده باشند با وجودی که میل جنسیشان وجود دارد و میتوانند یا شخصی دیگر رابطه داشته باشند ولی میل جنسی به یکدیگر را از دست میدهند و اصطلاحا نسبت به هم سرد میشوند.

کژکاری جنسی در مرحله هیجان

بعد از این که بدن با دیدن ، شنیدن ، لمس یا محرک مناسب جنسی ، بر انگیخته شود وارد مرحله هیجانی یا برقراری رابطه جنسی میشود. قدرت تعقل و تفکر در برخی افراد در این مرحله کمرنگ شده و حتی ممکن است دست به کارهایی بزند که بعد از اتمام ابطه از انجام آنها تعجب کند.

مرحله هیجان جنسی در مرد برابر با ایجاد نعوظ کامل است و آمادگی او برای دخول را نشان میدهد. نقاط تحریک پذیر بدن آقایان میتواند کاملا با هم متفاوت باشد ولی بیشترین پایانه های عصبی حساس در پوست آلت به خصوص سطح زیرین آن و محل اتصال سر آلت است که تحریک آمیز ترین نقطه برای پاسخ به تماس و لمس است.

مرحله هیجان جنسی در زن همراه با روان شدن مایع لزج از واژن همراه با سفت شدن کلیتوریس و متورم شدن لب های کوچک و بزرگ واژن است. ایجاد تورم و سفتی در قسمت انتهایی لب بزرگ واژن نزدیک به ناحیه پرینه نشان دهنده آمادگی زن برای دخول و رسیدن به ارگاسم واژنی است.

یکی از کژکاری جنسی بسیار رایج در این مرحله ترس از دخول زنان است که میتواند کلا میل جنسی را سرکوب نموده و به رابطه پایان ناخوشایند بدهد.

واژینیسموس یا انقباض غیر ارادی واژن که منجر به عدم دخول یا درد هنگام دخول میشود یا مقاربت دردناک به دلیل خشکی واژن ، جزو کژکاری های جنسی در این مرحله قرار میگیرد.

ناکارآمدی بسیار رایج در رابطه جنسی از سوی مردان به خصوص با افزایش سن یا بالا بودن استرس ، اختلال نعوظ است. احتمال بروز اختلال نعوظ در مردان بعد از 40 سالگی و با افزایش سن بیشتر میشود. اختلال نعوظ مکرر در سنین بالای 40 سال میتواند یکی از علایم اولیه مشکلات قلبی عروقی باشد.

اختلال نعوظ در مردان مانع از عملکرد رضایت بخش جنسی و حتی در موارد شدیدتر میتواند منجر به آسیب روحی و سردی جنسی شود.

کژکاری جنسی در ارگاسم

ارگاسم یا اوج لذت جنسی در مردان همراه با رفع تنش جنسی و انقباض هماهنگ عضلات میان دوراه و لگن و آلت مرد منجر به انزال و خروج منی میشود.

ارگاسم در زنان همراه با انقباضات غیر ارادی عضلات کف لگن و واژن و تخلیه تنش ایجاد شده در ناحیه تنناسلی است.

ارگاسم زنان در موارد خیلی نادر با انزال همراه است ، انزال زنان پاشیدن غیر ارادی مایع از مجاری ادرار با فشار به سمت بیرون است که میتوانید ترکیبی از ادرار و مایعات دیگر شبیه به ترشحات پروستات باشد.

زنانی که به طور مسمتر نمیتوانند ارگاسم را تجربه کنند دچار کژکاری جنسی در مرحله ارگاسم هستند. البته نکته قابل توجه اینجاست که بر خلاف باورهای قدیمی ، فقط 30 درصد زنان توانایی تجربه ارگاسم واژینال را دارند و 70 درصد زنان برای تجربه ارگاسم نیاز به لمس و تحریک کلیتوریس دارند.

کژکاری جنسی در مرحله ارگاسم در مردان با تاخیر در انزال ، انزال زودرس یا انزال خشک یا خارج نشدن مایع منی شناخته میشود. بیشترین کژکاری جنسی مردان در مرحله ارگاسم انزال زودرس است، انزال زودرس به این معنی است که مرد نمیتواند بعد از دخول حداقل 3 دقیقه نعوظ خود را حفظ کند و به انزال میرسد.

مرحله فرونشینی

این مرحله بعد از ارگاسم اتفاق افتاده و سیستم بدنی به حالت اولیه خود باز میگردد که همراه با احساس ذهنی خوشایند و آرامش و ریلکسیشن و تمدد عضلات است.

در صورتی که ارگاسم رخ ندهد مرحله فرونشینی میتواند بین 2 – 4 ساعت طول بکشد و همراه با تحریک پذیری و ناراحتی یا ایجاد کمر درد در روز بعد در قسمت پایین کمر متصل به لگن باشد.

مرحله فرونشینی در مردان با تحریک ناپذیری همراه میشود که میتواند چند دقیقه تا چند ساعت بستگی به سن فرد و توان جسمی او طول بکشد. مردان در این حالت قادر به نعوظ و ارگاسم مجدد نیستند. ولی دوره تحریک ناپذیری زنان بسیار کوتاه بوده و میتوانند ارگاسم های متعدد و پشت سر هم داشته باشند.


اهمیت تغذیه مادر هنگام بارداری در تقویت حافظه کودک


47128 961 - اهمیت تغذیه مادر هنگام بارداری در تقویت حافظه کودک

به گزارش جویاخبر، نسرین علیزاده ادامه داد: قسمت عمده مغز در دوران جنینی از اسید‌های چرب امگا ۳ شکل می‌گیرد و این اسید‌های چرب، نقش بسیار مهمی در تقویت حافظه و ضریب هوشی افراد دارد.

وی عنوان کرد: اگر تغذیه مادر هنگام بارداری و بخصوص در سه ماهه اول مناسب باشد و به مقدار کافی از منابع امگا ۳ مانند ماهی، گردو و سبزی‌های برگ سبز تیره استفاده کند، می‌توان امیدوار بود فرزندش در آینده ضریب هوشی و حافظه خوبی داشته باشد.

علیزاده ادامه داد: علاوه بر دوران جنینی، تغذیه در دو سال اول زندگی نیز موثر است؛ یکی از نکات مهمی که در این دو سال باید مورد توجه قرار گیرد، مصرف مقادیر کافی منابع آهن است و کودکانی که در دو سال اوطره آهن مصرف نمی‌کنند یا دچار کم‌خونی و فقرآهن هستند، ممکن است در انجام کار‌های ذهنی و حتی یادگیری در مقاطع تحصیلی با مشکل روبه‌رو شوند. ل زندگی، ق

وی تاکید کرد: آهن در دو سال اول زندگی انسان، حکم اکسیژن را دارد و به هیچ‌وجه نباید از مصرف آن غافل شد؛ در دو سال اول، قسمت عمده آهن مورد نیاز بدن از طریق مکمل‌ها دریافت می‌شود و به همین دلیل نباید در این روند وقفه‌ای ایجاد کرد.

علیزاده یادآور شد: کمبود آهن و زیاد بودن آن، هر دو می‌تواند دردسرساز شود و تاثیرات نامطلوبی بر حافظه افراد می‌گذارد، بنابراین توصیه می‌شود خانم‌ها حتما سالی یک مرتبه میزان آهن خون‌شان را کنترل کنند همچنین پس از ۵۰ سالگی در صورتی که از میزان آهن خونتان اطلاعی ندارید، خودسرانه از مکمل‌های حاوی آهن استفاده نکنید.

منبع:بهداشت نیوز


فیلم | ترس و وحشت شبنم قلی خانی روی پل شیشه ای اردبیل


47135 247 - فیلم | ترس و وحشت شبنم قلی خانی روی پل شیشه ای اردبیل
شبنم قلی خانی روی پل شیشه ای اردبیل همراه با ترس و اضطراب را در ادامه ببینید.


قیمت طلا و قیمت سکه در بازار امروز دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰


47148 643 - قیمت طلا و قیمت سکه در بازار امروز دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰
قیمت سکه و قیمت طلا امروز دوشنبه ۳۱ خرداد ماه ۱۴۰۰ اعلام شد.


عکس زهره فکور صبور در کنار دوست جذابش

زهره فکور صبور با انتشار یک عکس در کنار دوستش، صفحه شخصی خود را به روزرسانی کرد.

به گزارش وقت صبح، زهره فکور صبور بازیگری که چندی است در تلویزیون کم کار شده و بیشتر در فضای مجازی و گاه در حوزه مدلینگ فعالیت دارد، عکس جدیدی از خود منتشر کرده است. در این تصویر او در کنار دوستش حضور دارد.

zohrehfakorsabor1 vaghtesobh - عکس زهره فکور صبور در کنار دوست جذابش

مدلینگ لباس

در چند سال اخیر با برداشتن محدودیت بازیگران در تبلیغات، این هنرمندان نیز مانند فعالین هنری سایر کشورها امکان حضور در تبلیغ برندهای مختلف را دارند.

زهره فکورصبور بازیگر که چند سالی است کم کار شده است، بتازگی وارد مدلینگ شده شده و تصاویر زیادی از خود منتشر می‌کند.

این بازیگر جوان مجرد بوده و تاکنون ازدواج نکرده است.


پاداش عجیب به یک بازیگر برای تحمل اهانت ها


287339 722 - پاداش عجیب به یک بازیگر برای تحمل اهانت ها
محمدرضا رهبری تأکید کرد همان هایی که بابت بچه مهندس شدن به من فحش دادند پایین همان پیام ها، پیام جدیدی نوشتند و حلالیت خواستند.


خرید مرسدس S550 کارکرده به‌جای سدان ارزان‌قیمت نو

خریداری یک خودروی لوکس دست دوم می‌تواند خطرات زیادی به همراه داشته باشد. ازجمله هزینه تعمیرات گران‌قیمت باوجود پایان گارانتی‌ها و یا مالیات‌های ویژه خودروهای لوکس. با این وجود گاهی ریسک خرید یک خودروی لوکس مثل این نمونه مرسدس بنز S550 بسیار وسوسه کننده است.

2008 Mercedes Benz S550 05 767x512 - خرید مرسدس S550 کارکرده به‌جای سدان ارزان‌قیمت نو

شما می‌توانید به‌جای خرید یک خودروی ساده تویوتا کرولا یا هیوندای النترا، یکی از شاهکارهای مرسدس را با قیمت حدود ۱۹ هزار دلار خریداری کنید. خودرویی که در کالیفرنیا برای فروش گذاشته شده، حدود ۸۵ هزار کیلومتر کارکرد داشته و مدل ۲۰۰۸ می‌باشد. باوجود عمر بالا و کارکرد نسبتاً کم، این خودرو کاملاً سالم و نو به نظر می‌رسد.

2008 Mercedes Benz S550 03 767x512 - خرید مرسدس S550 کارکرده به‌جای سدان ارزان‌قیمت نو

مرسدس S550 یادشده بدون هیچ گونه تصادف و حادثه به رنگ مشکی و با چرخ‌های نقره‌ای ۱۹ اینچی با تایرهای میشلن پایلوت اسپرت A/S 3 و مجهز به آپشن هایی چون چراغ‌های بای زنون، چراغ‌های فعال چرخشی با زاویه فرمان، گرم‌کن شیشه جلو، سانروف پاناروما و شیشه‌های عایق حرارتی می‌باشد.

فضای کابین شامل صندلی‌ها، کنسول وسط، پایین داشبورد و پنل های درها با چرم Designo Sand پوشیده شده و اجزای دیگر هم با چرم مشکی و آلکانترا روکش شده‌اند. صندلی‌های جلو و عقب با تهویه و تنظیم برقی حافظه‌دار و تهویه کابین چهار ناحیه‌ای خودکار، فرمان گرم شونده، استارت بدون کلید، سیستم اطلاعات و سرگرمی COMAND با ناوبری و سایه‌بان برقی پنجره‌های عقب از دیگر تجهیزات این مدل می‌باشند.

2008 Mercedes Benz S550 12 767x512 - خرید مرسدس S550 کارکرده به‌جای سدان ارزان‌قیمت نو

مهم‌ترین و لذت‌بخش‌ترین بخش این خودرو، موتور ۸ سیلندر ۵.۵ لیتری تنفس طبیعی آن است که ۳۸۲ اسب بخار قدرت و ۵۳۰ نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند. این نیرو توسط یک گیربکس ۷ سرعته خودکار به چرخ‌های عقب فرستاده می‌شود.

خوب درنهایت انتخاب شما با کمتر از ۲۰ هزار دلار، یک سدان اقتصادی جمع‌وجور ولی نو است یا این مرسدس S550 مدل ۲۰۰۸؟ دلایل خود را نیز برای این انتخاب بگویید.


خواص چای ماسالا برای لاغری

svg+xml,%3Csvg%20xmlns= - خواص چای ماسالا برای لاغری

خواص چــای ماسالا برای لاغری

چــاقی، مشکلی فراگیر اســت که بیشتر افراد را درگیر خود مـی کند. بسیــاری از افراد مخصوصا زنان به دنبــال راه هایی هســتند تا از شر چــاقی راحت شوند. و برای رسیدن به هیکلی زیبــا و خوش اســتیل دســت به هر کاری مـی زنند. و برخی مواقع راهکارهایی را انتخاب مـی کنند که ممکن اســت به آنها آسیب های جبران ناپذیری برساند.

 

ولی ما در اینجا به شما یک راهکار ساده و کاملا بی خطر و طبیعی را پیشنهاد مـی کنیم. چــای ماسالا نوعی دم‌نوش هندی اســت که از ترکیب چــای، چندین نوع ادویه و شیر، به عنوان دم نوشی خوش عطر و طعم تهیه مـی‌شود. نکته‌ی قابل‌توجه در مورد این چــای معطر، کثرت و تنوع موادی اســت که در تهیه‌ی آن به کار مـی‌رود. شاید این سوال ذهن شما را درگیر کرده بــاشد که آیــا چــای ماسالا برای لاغری انتخاب مناسبی هســت یــا نه؟

 

شاید زمانی که مـی خواهیم برای لاغری یک چــای انتخاب کنیم اولین گزینه ای که به ذهن مان مـی رسد، چــای سبز بــاشد. چــای سبز به دلیل قابلیت افزایش متابولیسم بدن در چربی سوزی خیلی خوب عمل مـی کند. چــای سفید و چــای اولانگ هم به همـین شکل، اگر بحث چــای های لاغری مطرح بــاشد چــای ماچــا مادر همه این چــای هاســت.

svg+xml,%3Csvg%20xmlns= - خواص چای ماسالا برای لاغری

چــای ماسالا نوعی دم‌نوش هندی اســت

اما آیــا چــای ماسالا برای لاغری مناسب اســت؟ شاید در نگاه اول این چــای بــا دیگر چــای ها متفاوت بــاشد، این چــای که در واقع یک نوع شیر چــای هســت از ترکیب چند ادویه فوق‌العاده مفید تهیه مـی شود که هر کدام به تنهایی برای سلامتی بدن، تقویت سیســتم ایمنی، افزایش متابولیسم، تقویت اســتخوانها، بهبود عملکرد و فعالیت هورمون های بدن مناسب هســتند و هر کدام برای بدن مزایــای خاص خود را دارند.

 

چــای ماسالا برای لاغری انتخاب فوق‌العاده مناسبی هســت. چرا؟ اولین دلیلی که برای انتخاب این چــای و جایگزین کردن آن بــا بقیه چــای های لاغری مـی شود بیــان کرد طعم فوق‌العاده متفاوت این نوشیدنی ســت.

 

همانطور که گفتیم چــای ماسالا در واقع نوعی شیر چــای اســت و از ترکیب ادویه هایی مانند مـیخک، بــادیــان ختایی (انیسون ســتاره ای)، هل، جوز هندی، زنجبیل و… تهیه مـی‌شود، پس این نوشیدنی حاوی مقادیر مناسبی از پروتئین اســت و پروتئین موجود در شیر به احساس سیری کمک زیــادی مـی کند. بنابراین بــا مصرف چــای ماسالا احتمال پرخوری ها در ادامه روز کاهش مـی یــابد. حتی مـی توان چــای ماسالا را به عنوان یک مـیان وعده سالم انتخاب کرد.

svg+xml,%3Csvg%20xmlns= - خواص چای ماسالا برای لاغری

ادویه های موجود در چــای ماسالا به تحریک آنزیم های گوارشی و پانکراس کمک مـی کنند

بنابراین بــا مصرف چــای ماسالا احتمال پرخوری ها در ادامه روز کاهش مـی یــابد. همچنین چــای ماسالا به جلوگیری از افزایش وزن کمک مـی کند و به چند طریق منجر به کاهش چربی ها مـی شود.

 

این چــای یکی از گزینه های کم کالری اســت که مـی تواند انتخاب مناسبی برای یک مـیان وعده سالم بــاشد. هرچه در انتخاب شیری که بــا ماسالا ترکیب مـی شود دقت بیشتری صورت بگیرد مـیزان کالری دریــافتی حاصل از مصرف این چــای نیز کاهش مـی یــابد. اما در مجموع اگر این چــای بــا شیر پرچرب هم مصرف شود در نهایت بین ۶۰ تا ۸۰ کالری به ازاء هر لیوان دریــافت مـی کنید.

 

حتی مـی توان این چــای را بدون شیر و آب به تنهایی مصرف نمود. اما بــاید خاطر نشان کرد که مصرف چــای ماسالا خالص احتمالا طعم کمتر خوشایندی داشته بــاشد و اگر این چــای بــا شیر مصرف شود نه تنها طعم مطلوبی خواهد داشت، بلکه همانطور که قبلا هم اشاره شد پروتئین موجود در شیر به ایجاد احساس سیری کمک مـی کند و بــا ایجاد حس سیری بعد از مصرف تمایل کمتری به دریــافت کالری بیشتر وجود دارد. اما در مجموع اگر این چــای بــا شیر پرچرب هم مصرف شود در نهایت بین ۶۰ تا ۸۰ کالری به ازاء هر لیوان دریــافت مـی کنید.

 

خواص چــای ماسالا

svg+xml,%3Csvg%20xmlns= - خواص چای ماسالا برای لاغری

بــا مصرف چــای ماسالا احتمال پرخوری ها در ادامه روز کاهش مـی یــابد

ادویه های موجود در چــای ماسالا به تحریک آنزیم های گوارشی و پانکراس کمک مـی کنند که در نتیجه منجر به جذب اکسیژن بیشتر مـی شود و تجزیه چربی های ذخیره را بهبود مـی بخشد.

 

همچنین برخی مطالعات نشان داده اند که مصرف فلفل سیــاه که یکی از ادویه های موجود در چــای ماسالا اســت در افزایش مـیزان متابولیسم بدن موثر اســت.

 

همچنین وجود زنجبیل در ترکیبــات این چــای لاغر کننده منجر به بهبود عملکرد دســتگاه گوارش مـی شود و به این ترتیب عمل هضم به خوبی انجام مـی شود.

 

دارچین موجود در چــای ماسالا تنظیم کننده قند خون مـی بــاشد و در بسیــاری از موارد پزشکان مصرف آن را به بیماران دیــابتی توصیه مـی کنند. تنظیم قند خون به کاهش چربی های انبــاشته کمک مـی کند و دارچین به متابولیزه شدن کربوهیدراتها و گلوکز کمک شایــانی مـی کند.

 

مصرف چــای ماسالا در رژیم لاغری

svg+xml,%3Csvg%20xmlns= - خواص چای ماسالا برای لاغری

چــای ماسالا بــاعث شکســتن بــافت های چربی مـی شود 

چــای ماسالا به همراه ادویه های بی نظیری مانند هل، زنجبیل، دارچین، بــادیــان ســتاره ای، جوز هندی و … که به نسبتی مناسب بــا هم ترکیب شده اند یک نوشیدنی عالی، سالم و بــا کالری مناسب به عنوان مـیان وعده اســت. این چــای نه تنها به افزایش مـیزان متابولیسم بدن کمک مـی کند، بلکه بــاعث شکســتن بــافت های چربی مـی شود و اســتفاده از شیر در ترکیب این نوشیدنی هم به لطیف شدن طعم این چــای کمک مـی کند.

 

همچنین پروتئین و کلسیم مورد نیــاز روزانه بدن را تامـین مـی کند و در کنار آن احساس سیری مطلوبی بعد از مصرف این نوشیدنی به ارمغان مـی آورد. این نوشیدنی انتخاب مناسب و جایگزین خوبی برای مـیان وعده های ناسالم و پرکالری اســت. مصرف یک فنجان چــای ماسالا به همراه یک تکه کوچک شکلات تلخ یک انتخاب فوق‌العاده عالی برای یک بعدازظهر دلچسب خواهد بود.

 

طرز تهیه چــای ماسالا

svg+xml,%3Csvg%20xmlns= - خواص چای ماسالا برای لاغری

طرز تهیه چــای ماسالا

۱- فلفل سیــاه را بــا مـیخک، هل، دارچین و بــادیــان یــا انیسون ســتاره حدود ۲ دقیقه در یک تابه تفت دهید و بگذارید خنک شوند، پس از خنک شدن ادویه ها را پودر کنید.

 

2- آب را بگذارید به جوش آید و چــای سیــاه و زنجیل تازه خرد شده را به مدت ۱۰ دقیقه در آن دم کنید، از صافی رد کنید و ادویه ها را به آن اضافه کنید.

 

3- شیر را هم بجوشانید.

 

4- حالا در یک فنجان بــا نسبت دو به یک شیر و چــای بریزید و اگر دوســت دارید شیرین بــاشد مقداری شکر قهوه ای یــا عسل به آن اضافه کرده و مـیل کنید.

 

– اگر از چــای کیسه ای ماسالا اســتفاده مـی کنید مقداری آب و شیر را به جوش آورید، چــای کیسه ای را در آن بیندازید و بگذارید ۲ دقیقه بماند، سپس چــای کیسه ای را خارج کرده و بنوشید.

 

– اگر از پودر آماده و فوری چــای ماسالا اســتفاده مـی کنید، مقداری آب و شیر و پودر چــای ماسالا را بر روی اجاق بجوشانید، در فنجان بریزید و بنوشید.

 

– بهتر اســت بدانید که چــای ماسالا به صورت سنتی بدون شیرین کننده تهیه مـی شود و فقط از شیر برای مزه دار کردن آن اســتفاده مـی کنند.

 

– چــای ماسالا هم به عنوان نوشیدنی گرم و هم به عنوان نوشیدنی سرد اســتفاده مـی شود.

 


مزایای لایه برداری کف پا – سلامت

مزایای لایه برداری کف پا

آیا لایه برداری از پا خوب است؟ ممکن است از خود بپرسید که در مورد از بین بردن پوست های خشک و مرده روی پاها چه باید بکنید. آیا باید مرتبا لوسیون بزنید؟ آیا باید با نوعی سنگ پا یا اسکراب لایه برداری کنید؟ در این پست، ما به طور مفصل درباره چهار مزیت قابل توجه لایه برداری منظم از پا صحبت خواهیم کرد. اول، مهم است که ما با بحث در مورد منظور از “لایه برداری” شروع کنیم. پس اگر مشتاق آشنایی با مزایای لایه برداری کف پا هستید توصیه می کنیم با بخش سلامت سایت تفریحی جیران همراه باشید.

4115 - مزایای لایه برداری کف پا - سلامت

لایه برداری چیست؟

لایه برداری به فرایندی گفته می شود که در آن شما خارجی ترین لایه سلولهای مرده پوست را از بین می برید. لایه برداری می تواند به دو روش مکانیکی و شیمیایی اتفاق بیفتد. لایه برداری شیمیایی زمانی اتفاق می افتد که از مواردی مانند اسید سیتریک، آنزیم های میوه و اسید سالیسیلیک برای از بین بردن پوست مرده از صورت یا پاهای شما استفاده شود. این امر معمولاً در مواردی مانند اسکراب صورت و لایه برداری از پا مشاهده می شود. لایه برداری مکانیکی هنگام استفاده از چیزهایی مانند سنگ یا سوهان برای از بین بردن دستی پوست مرده ایجاد می شود. به طور خلاصه، هدف از لایه برداری حذف پوست مرده ناخواسته به منظور آشکار کردن پوست سالم و زیبا در زیر است.


موارد پیشنهادی


فواید لایه برداری از پای شما

اکنون که درک کافی از لایه برداری داریم، وقت آن است که بحث کنیم که چرا برای کسانی که به دنبال از بین بردن پوست خشک از پاهای خود هستند، می تواند بسیار خوب باشد. در اینجا چهار دلیل مهم وجود دارد که باعث می شود شما به طور مرتب لایه برداری از پا را انجام دهید:

1. پاها را سالم نگه دارید

وقتی پوست مرده روی پاهای شما جمع می شود، معمولاً مبتلا به پینه های دردناک هستید. بعلاوه، از آنجا که پوست مرده منافذ پای شما را مسدود می کند، به احتمال زیاد عفونت پاهای شما بیشتر می شود. استفاده از لایه برداری از پا یا روش دیگری برای لایه برداری از پاها در برابر این عوارض سلامتی محافظت می کند.

2. احساس راحتی و زیبایی در پاهای خود ایجاد کنید

اگر از نوع نگاه اطرافیان به پاهایتان احساس شرم دارید، لایه برداری منظم می تواند به شما کمک کند. وقتی پوست مرده روی پاهای شما برداشته شد، شما پاهای صاف و سالم خواهید داشت و می توانید با افتخار خود را نشان دهید.

3- درمان و جلوگیری از ترک خوردگی دردناک روی پاها

وقتی پوست مرده روی پاهای شما جمع می شود، احتمال ترک خوردن پوست شما بیشتر است. این می تواند بسیار دردناک باشد و در برخی شرایط به این بیماری آلوده شود. لایه برداری منظم پوست پاها می تواند به شما در جلوگیری از خشکی و ترک خوردن آنها کمک کند.

4- اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید

لایه برداری از پاها به شما کمک می کند تا در همه جنبه های زندگی خود احساس اطمینان و زیبایی داشته باشید. دیگر لازم نیست احساس کنید باید پاهایتان را پنهان کنید. با خیال راحت از استایل جدید استقبال کنید و بدون تردید صندل بپوشید یا پابرهنه بروید.

بیشتر بخوانید: تعبیر خواب مرده زنده شدن

بعد از همه اینها، ممکن است از خود بپرسید، “بهترین راه برای لایه برداری از پاهای من چیست؟” پاسخ این است که لایه برداری اصلی لایه برداری پا از Baby Foot. به عنوان یک لایه بردار آسان برای استفاده در خانه، پوست شما را از بین می برد تا پوست مرده را از بین ببرد و پوست زیبا و سالم را در زیر آن نشان دهد. بعد از اینکه لایه برداری از پاها به پایان رسید، از ماسک مرطوب کننده پا استفاده کنید تا احساس شادابی و رطوبت در پا داشته باشید.