ترفندهافناوری

اپلیکیشن Wombo جدیدترین ابزار دیپ فیک برای لب خوانی با ترانه ها

شما نیز اگر از کاربران فعال عرصه دنیای مجازی باشید، بدون شک دستکم یک بار با ویدیویی از اپلیکیشن Wombo که روی صفحه نمایش شما رژه رفته مواجه شده اید. شاید مربوط به شخصیت ریو در Street Fighter  باشد که آهنگ Witch Doctor باشد یا اخیراً که سه نیروی فدرال ایالات متحده که در حال لب خوانی هماهنگ آهنگ Never Going to Give You Up از ریک استلی هستند. هر کلیپ حاوی حرکات و ژست های بزرگنمایی شده صورت و گاهی اوقات انیمه های ترسناک و عجیب و غریب است.

Womboسبیب - اپلیکیشن Wombo جدیدترین ابزار دیپ فیک برای لب خوانی با ترانه ها

این کلیپ ها مسخره و جالب بوده و البته نگاهی مفید به شرایط کنونی تکنولوژی دیپ فیک. اپلیکیشن Wombo بعد از یک فرآیند توسعه کوتاه، ماه گذشته در کانادا معرفی شد. بن-زیون بنخین خالق و مدیرعامل اپلیکیشن Wombo در مصاحبه با The Verge گفته است: «در آگوست ۲۰۲۰ ایده خلق اپلیکیشن Wombo در حالی که در پشت بام همراه هم اتاقی ام در حال کشیدن سیگار بودم به ذهنم خطور کرد. همیشه حوزه هوش مصنوعی را دنبال کرده ام، حوزه تقلید را دنبال کرده ام، حوزه دیپ فیک را دنبال کرده ام و فرصت را برای چیزی جذاب مغتنم دیدم». در عرض تنها چند هفته، بنخین می گوید که اپلیکیشن Wombo بیش از ۲ میلیون بار در سراسر دنیا دانلود شده است.

wombo.0 - اپلیکیشن Wombo جدیدترین ابزار دیپ فیک برای لب خوانی با ترانه ها

استفاده از اپلیکیشن دیپ فیک Wombo رایگان و بسیار ساده است. تنها کافی است تصویری از صورت خود گرفته یا تصویری را آپلود کنید و سپس این عکس به طور خودکار با یکی از ترانه های موجود در اپلیکیشن همگام سازی شده و حرکات لب عکس شما با آن ترانه هماهنگ می شود انگار که خودتان دارید یک آهنگ خاص را لب خوانی می کنید. اگر چه انتشار برنامه های مشابه در گذشته همواره با موضوع نقض حریم خصوصی و افشای اطلاعات افراد همراه بوده اما بنخین مدعی است که داده های کاربران در این اپلیکیشن کاملاً در امان است. او می گوید: «ما حریم خصوصی را به شدت جدی می گیریم. تمام داده ها پاک شده و آن را به اشتراک نگذاشته و برای کس دیگری ارسال نمی کنیم». نام این اپلیکیشن از واژگان بازی های اینترنتی و به ویژه Super Smash Bros. Melee می آید.

split - اپلیکیشن Wombo جدیدترین ابزار دیپ فیک برای لب خوانی با ترانه ها

بنخین می گوید: «اگر یک بازیکن یک ترکیب دیوانه کننده را ارائه کند، سپس بقیه فریاد می زنند وومبو کومبو! وومبو کومبو!». بدین ترتیب اپلیکیشن دیپ فیک Wombo به ابزاری محبوب در میان گیمرها تبدیل شده که از آن برای انیمه سازی شخصیت ها استفاده می کنند. بنخین در مورد نامگذاری این اپلیکیشن نیز می گویدک:«یک جستجوی عمیق در ریشه این عبارت انجام دادم و ظاهراً یک پیتزافروشی بوده که همه چیز را آغاز کرده است، جایی که مقدار زیادی مخلفات روی پیتزاهایشان می گذاشتند و آن را وومبو کومبو می نامیدند». سازنده اپلیکیشن Wombo می گوید که این اپلیکیشن با ترکیب چهره و حرکات موزون از قبل تعیین شده عمل می کند.

Wombo - اپلیکیشن Wombo جدیدترین ابزار دیپ فیک برای لب خوانی با ترانه ها

او و دوستانش ویدیو پایه برای هر ترانه را در استودیوش که در واقع اتاقی در آپارتمانش است فیلمبرداری کرده اند و سپس از این رویه برای انیمه سازی هر تصویر استفاده می کنند. او می گوید: «ما حرکات را از صورت آن ها می دزدیم و آن را روی عکس شما اعمال می کنیم». در حال حاضر Wombo تنها ۱۴ کلیپ کوتاه برای لب خوانی ارائه می دهد اما سازنده می گوید که در اسرع وقت گزینه های بیشتری در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت.

بیشتر بخوانید: سیکس پک یک ماهه ؛ شکم شش تکه در ۳۰ روز با اپلیکیشن Six Pack in 30 Daysدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا