بیوگرافی ورزشکاراندرگذشت محمود مشحوندسته‌بندی نشدهفرزندان محمود مشحونمحمود مشحونمحمود مشحون کیستمحمود مشحون و همسر و فرزندانمحمود مشحون ویکی پدیا

بیوگرافی محمود مشحون پیشکسوت بسکتبال کیست +‌علت فوت و درگذشت و عکس

بیوگرافی محمود مشحون پیشکسوت بسکتبال کیست +‌علت فوت و درگذشت و عکس

محمود مشحون پیشکسوت بسکتبال و رییس پیشین فدراسیون بسکتبال متولد ۱۳۲۰ در نوشهر بود که یکشنبه گذشته ۱۹ آذر ۱۴۰۲ بر اثر ایست قلبی درگذشت. مشحون پرافتخارترین رئیس فدراسیون بسکتبال بود که در دوران ریاستش تیم ملی بسکتبال ایران برای نخستین بار قهرمان آسیا شد و سهمیه بازی‌های المپیک پکن را گرفت. ایشان متاسفانه به دلیل ایست قلبی از دنیا رفت. در ادامه بیوگرافی محمود مشحون و همسرش و فرزندان با عکس و نافته ها و علت فوت و درگذشت محمود مشحون و سوابق ورزشی وی را از مجله حرف تازه می خوانید

mahmood mashhoon harfetaze 1 - بیوگرافی محمود مشحون پیشکسوت بسکتبال کیست +‌علت فوت و درگذشت و عکس

محمود مشحون متولد ۱۳۲۰ در نوشهر بود که یکشنبه گذشته ۱۹ آذر ۱۴۰۲ بر اثر بیماری درگذشت. وی رییس اسبق فدراسیون بسکتبال و از ملی‌پوشان و پیشکسوتان پرسابقه این رشته ورزشی در سن ٨٢ سالگی درگذشت.

سوابق

زنده یاد مشحون از سال ۱۳۸۱ تا ۱۳۹۶ به مدت ۱۵ سال ریاست فدراسیون بسکتبال را برعهده داشت و در این مدت بسکتبال ایران را به عنوان یکی از قدرت های آسیا مطرح کرد. در دوره مدیریت مشحون بسکتبال ایران با نسلی جدید و پرستاره قهرمان آسیا شد و سهمیه المپیک کسب کرد. مشحون در سال ۹۶ با فشار وزارت ورزش و جوانان استعفا کرد و دیگر در بسکتبال ظاهر نشد.

مرحوم مشحون پیش از ورود به عرصه مدیریت ورزش، سال‌ها عضو تیم ملی بسکتبال بود، او ریاست فدراسیون هندبال را هم در کارنامه دارد اما بخش پررنگ این کارنامه مربوط به بسکتبال می‌شود.

mahmood mashhoon harfetaze - بیوگرافی محمود مشحون پیشکسوت بسکتبال کیست +‌علت فوت و درگذشت و عکس

مشحون سال ۱۳۵۶ دبیر فدراسیون بسکتبال شد. در سال ۱۳۵۷ رئیس موقت شورای فدراسیون ایران و عضو شورای عالی ورزش آموزشگاه‌های ایران شد.

او سال ۱۳۵۸ رئیس انتخابی فدراسیون بسکتبال ایران شد. سپس به هندبال رفت اما سال ۱۳۶۸ مجدد رئیس فدراسیون بسکتبال ایران شد و در همان سال عضو کمیته طرح و برنامه سازمان تربیت بدنی و عضو کمیته شورای برون مرزی و عضو کمیته اجرایی کمیته ملی المپیک شد.

ایشان در سال ۱۳۷۲ نایب رئیس کنفدراسیون بسکتبال آسیا و قائم مقام حوزه معاونت فنی و امور اداری فدراسیون‌ها با حفظ سمت فدراسیون بسکتبال شد.

وی در سال ۱۳۸۱ رئیس منتخب فدراسیون بسکتبال ایران شد و در سال ۱۳۹۶ به دلیل قانون منع فعالیت بازنشستگان از ریاست فدراسیون استعفا داد.

همسر و فرزندان محمود مشحون

از زندگی خصوصی و شخصی و همسر و تعداد فرزندان مرحوم محمود مشحون اطلاعی در دست نیست

علت فوت و درگذشت

بر اسا گزارش ها، محمود مشحون در سن ٨٢ سالگی و به دلیل ایست قلبی درگذشت. در دوره ریاست مرحوم محمود مشحون با حضور بازیکنان بزرگی مانند حامد حدادی، صمد نیکخواه بهرامی، مهدی کامرانی و حامد آفاق به تیم ملی ایران ورود کردند.

آخرین حضور مشحون در جمع ورزشی‌ها مربوط به دیدار اول آذر جامعه ورزش با مقام معظم رهبری می‌شود. او جزو افراد حاضر در آن دیدار بود.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا