سلامت جنسی

ترشحات صورتی واژن چیست؟ دلایل ترشحات صورتی واژن

[ad_1]

به گزارش شفاآنلاین:شفاآنلاین:در مواقع مختلف پیش می آید که بانوان با خروج ترشحاتی از واژن رو به رو می شوند ، این ترشحات تغییر رنگ دارند و با توجه به عوامل مختلفی به رنگ های صورتی ، قهوه ای ، زرد مایل به سبز ، خاکستری و… دیده می شوند.

دلایل ایجاد ترشحات صورتی رنگ واژن, ترشحات صورتی رنگ واژن, دلایل ترشحات صورتی واژن

ترشحات واژن رنگ صورتی معمولا قبل از بارداری یا قاعدگی دیده می شود

گاهی اوقات ترشحاتی به رنگ صورتی از واژن خارج می شود که در بیشتر موارد این رخداد به دلیل قرار گرفتن در دوران بارداری و قاعدگی اتفاق می افتد. اگر این پدیده از دلیل خطرناکی سر چشمه نگیرد مشکل نگران کننده ای نیز به وجود نخواهد آورد. بعضی از پزشکان علت به وجود آمدن ترشحات صورتی را ، ترکیب شدن خون با مایع روشن دهانه رحم می دانند و برخی ها هم ترشحات صورتی را نشانه ای از بروز مشکلاتی چون عدم تعادل و نا سازگاری هورمونی و عفونت بیان می کنند. به صورت کلی تشخیص علت اصلی این پدیده به زمان خارج شدن ترشحات و نشانه های آن بستگی دارد.

دلایل ترشحات صورتی واژن در زمان های مختلف

در این بخش از مطالب چند نمونه از مهم ترین زمان هایی که می توانند با بروز ترشحات صورتی همراه باشند را شرح می دهیم ، که عبارتند از :

– بازه شروع و پایان قاعدگی:

ترشحات صورتی واژن, علت ترشحات صورتی رنگ واژن, دلایل ایجاد ترشحات صورتی رنگ واژن

ممکن است ترشحات صورتی واژن نشانه شروع یا پایان پریود باشد

خارج شدن ترشحات صورتی رنگ از واژن خانم ها در زمان آغاز تا پایان قاعدگی یک رخداد طبیعی می باشد. علت اتفاق افتادن این پدیده جریان خون است ، به صورت کلی در ابتدای دوره پریودی خون تازه با جریان شدیدی خارج می شود و در پایان دوره این جریان کاهش می یابد.

پس این خون می تواند با ترشح های دیگر موجود در دهانه رحم ترکیب شود و به رنگ شفاف و روشن در آید. در برخی از زمان ها نا منظم بودن چرخه قاعدگی یکی از علت اصلی بروز این ترشحات می باشد مانند زمان هایی که قاعدگی به طور خفیف اتفاق می افتد که سبب خروج ترشحات صورتی رنگ از واژن می شود اما این ترشحات پدیده لکه بینی است.

– تعادل نداشتن هورمون ها:

در دوران قاعدگی میزان استروژن کم می شود که در نتیجه این اتفاق باعث خارج شدن ترشحات صورتی رنگ از واژن می شود . اختلال در تعادل هورمون ها تنها در دوران بارداری رخ نمی دهد بلکه دوره قاعدگی هم شامل این رخداد می باشد . هورمون استروژن به تکامل پوشش رحم کمک می کند ، اگر مقدار این هورمون کافی و استاندارد نباشد پوشش رحم دچار آسیب می شود و حتی ممکن است از بین برود.

با وبزی سایت حرفه ای خودت را به راحتی بساز

کدوم ارز دیجیتال رو بخریم تا بیش از 500درصد سود کنیم؟ سریع ثبت نام کنید

پوشش رحم به طور نا منظم و بدون دلیل و پایه ی به خصوصی ریخته می شود که در نتیجه این مشکل به ایجاد لکه بینی با رنگ های مختلف ختم می شود. بعضی از حائزه اهمیت ترین نشانه های کمبود استروژن عبارتند از: گر گرفتگی ، بیخوابی پی در پی ، نوسان های خلقی با رخ دادن پدیده افسردگی ،ایجاد اختلال در حواس و تمرکز ، تجزیه و تحلیل استخوان ها ، افزایش ناگهانی وزن و عفونت های دستگاه ادراری .

– مصرف قرص های ضد بارداری:

ترشحات صورتی رنگ واژن بعد از پریود, ترشحات صورتی واژن, علت ترشحات صورتی رنگ واژن

مصرف قرص ضد بارداری از جمله دلایل ترشحات صورتی واژن

یکی از عواملی که در رخ دادن پدیده ترشحات صورتی رنگ واژن نقش چشمگیری دارد مصرف قرص های ضد بارداری می باشد . با در نظر گرفتن این مسئله که قرص های ضد بارداری باعث بروز اختلال هایی در میزان استروژن می شود ، می توان گفت این قرص ها در ایجاد لکه بینی و ترشحات صورتی واژن نیز تاثیر گذار می باشند . امکان دارد نتیجه مصرف قرص های ضد بارداری ، خونریزی در دوره قاعدگی و کاهش میزان استروژن باشد که ترشحات صورتی رنگ نیز همراه این موارد می باشند .

-زمان تخمک گذاری:

تخمک ها در زمان مشخصی و نزدیک به ۱۴ روز قبل از شروع قاعدگی بعدی از لوله فالوپ آزاد می شوند و این اتفاق در بروز ترشحات صورتی رنگ واژن تاثیر گذار می باشد. پزشکان بیان کرده اند که حدود سه درصد از خانم ها در زمان تخمک گذاری دچار لکه بینی می شوند زیرا در این زمان مایع دهانه رحم شفاف و مرطوب می شود. تخمک گذاری با نشانه هایی در فرد مشخص می شود که معروف ترین آن ها درد در بخش پایینی شکم است.

– دوران قبل از یائسگی:

متوقف شدن چرخه قاعدگی یا همان یائسگی ، به صورت طبیعی پیش از رخ دادن با نشانه هایی همراه می باشد که این اتفاق در بروز ترشحات صورتی رنگ واژن نقش دارد. طبق تحقیقات می توان این گونه بیان کرد که نشانه های پیش از یائسگی بیشتر از ۳۵ تا ۴۰ سالگی در افراد ظاهر می شوند. همچنین پیش از یائسگی به طور طبیعی میزان استروژن نوساناتی را دنبال می کند و می تواند باعث ایجاد ترشحات صورتی رنگ و پریود های نا منظم شود .

– بارداری خارج از رحم:

ترشحات صورتی رنگ واژن بعد از پریود, ترشحات صورتی واژن, علت ترشحات صورتی رنگ واژن

بارداری خارج از رحم و ترشحات صورتی واژن

پیشنهاد ویژه

خدمات پزشکی سلامت و درمان,بهداشت بانوانچه زمانی خونریزی پرده بکارت رخ نمیدهدلیزر هموروئید و بواسیرلاغری موضعی با لیزرمحصولات غذایی,مواد پروتئینیشهد عسل طبیعی با موم درمانی

یکی از مشکلات کمیاب که در بعضی از زنان رخ می دهد ، چسبیدن جنین به لوله فالوپ می باشد که به این اتفاق بارداری خارج از رحم یا حاملگی لوله ای می گویند . در بعضی از زمان ها بارداری لوله ای باعث خونریزی و لکه بینی می شود.

هنگامی که این ترشحات کم و شفاف باشند و با ترشحات دیگر ترکیب شوند صورتی رنگ به نظر می رسند که در نهایت ترشحات صورتی رنگ از واژن خارج خواهد شد. به صورت کلی نشانه های بارداری لوله ای عبارتند از : احساس درد شدید در ناحیه شکم، لگن، گردن و شانه -سرگیجه -بیهوش شدن-فشار به مقعد -احساس درد یک طرفه در بخش لگن و خروج ترشحات صورتی ‌.

– خونریزی بعد از زایمان:

خانم ها پس از فارغ شدن به مدت چهار الی شش هفته خونریزی را تجربه می کنند . این اتفاق امری کاملا طبیعی می باشد که در بین پزشکان به نام خون زچگی معروف می باشد ، این پدیده در زمان شروع شدید و به همراه لخته های کوچک است و سبب خروج ترشحات صورتی رنگ از واژن می شود.

همچنین لازم به ذکر است که این خون بویی شبیه به بوی زمان قاعدگی دارد. خونریزی پس از زایمان در ابتدا خونی غلیظ است و در مرور یعنی از روز های چهارم به خونی شفاف و روشن تبدیل می شود . خون زچگی بیشتر به رنگ های صورتی و قهوه ای دیده می شود. بعد از گذشت ۱۰ روز از زایمان ، جریان این خونریزی کم می شود و پیش از متوقف شدن به رنگ های کرم یا زرد روشن در می آید.

– فیبروم رحم :

ترشحات صورتی در دوران بارداری, ترشحات صورتی, علت ترشحات صورتی واژن

فیبروم رحمی از جمله مشکلاتی که باعث ترشحات صورتی واژن می شود.

فیبروم رحمی به رشد بافت غیر قطعی در رحم یا فضای اطراف آن گفته می شود.جالب است که در بیشتر موارد وجود فیبروم در رحم با نشانه های خاصی همراه نمی باشد. در بعضی از افراد، یکی از نشانه های اولیه وجود فیبروم رحم ، خونریزی غیر طبیعی می باشد.

خونریزی با جریان کم یا لکه مخلوط شده با مایعات دیگر دهانه رحم می توانند به شکل ترشحات صورتی رنگ به نظر برسند. این پدیده افزون بر ترشحات صورتی ، درد لگن یا کمر ، درد در هنگام رابطه جنسی ، مشکل در دفع ادرار یا درد هنگام دفع ادرار را نیز به همراه دارد .

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا