خانه داریدسته‌بندی نشدهسبک زندگی

رفع بوی اتو پرس و نگاهی به علل بوی ناخوش آیند اتو پرس

[ad_1]

یکی از امور روزمره اتو کردن لباس ها می باشد و اکثر افراد بعد از مدتی استفاده از اتو پس بوی ناخوشایندی از این وسیله به مشامشان می رسد. از این رو تصمیم گرفتیم در این مطلب شما را با روش های رفع بوی اتو پرس آشنا نماییم. با ما همراه باشید.

روش های رفع بوی اتو پرس

اتو پرس ها نسل جدید اتو می باشند که قابلیت اتو کردن انواع لباس و پارچه را دارند. استفاده از اتو پرس حتی در منازل نیز محبوبیت دارد. کاربرد راحت و قدرت بالای این وسیله نقش مهمی در محبوبیت و افزایش استفاده از اتو پرس داشته است. در صورتی که به دنبال علت بوی ناخوشایند اتو پرس هستید مطالعه این مقاله پیشنهاد می شود.

اتو کردن لباس از کارهایی است که بیشتر افراد تمایلی به انجام آن ندارند. هر چند اتو پرس ها این کار را تا حدودی راحت تر نموده اند ولی ممکن است پس از مدتی حین استفاده بوی ناخوشایندی به مشام شما برسد. در ادامه مطلب ابتدا به بررسی علت بوی ناخوشایند اتو پرس پرداخته سپس روش های رفع این مشکل ارائه می شود.

علت بوی ناخوشایند اتو پرس

همانطور که اشاره شد ممکن است حین استفاده از اتو پرس احساس کنید لباس ها بوی بدی می دهند و تصور می کنید این موضوع به پودر یا ماشین لباسشویی مربوط است. در حالی که مشکل از اتو پرس می باشد. از علل ایجاد بوی ناخوشایند این وسیله عبارت است از:

آب آلوده

اولین علت بوی بد اتو پرس استفاده از آب آلوده در مخزن این وسیله می باشد. آب آلوده به تدریج سبب رشد کپک و قارچ در مخزن آن شده و این مخزن پلاستیکی بوی بد را به خود جذب که این موضوع سبب بو گرفتن لباس ها می شود. همچنین آب لوله کشی دارای املاحی است که باقی ماندن این املاح در دستگاه سبب بوی ناخوشایند اتو پرس می گردد.

باقی ماندن آب در مخزن اتو پرس

علت بعدی بوی ناخوشایند اتو پرس باقی ماندن آب در مخزن آن پس از استفاده از دستگاه می باشد. از آنجا که اتو پرس معمولا در محیط گرم و تاریک مانند کمدها نگهداری می شود به علت مرطوب بودن محیط مخزن، قارچ و کپک ها محیط را برای رشد مساعد دیده و تکثیر پیدا می کنند. اگر مخزن اتو پرس مرتبا تمیز نشود پس از مدت کوتاهی از مخزن دستگاه بوی ناخوشایند استشمام می شود.

عدم استفاده از دستگاه به مدت طولانی

در صورت عدم استفاده طولانی از اتو پرس علیرغم بوی بدی که از آب باقی مانده در دستگاه استشمام می شود وجود رسوبات هم برای مدت طولانی عامل این بوی ناخوشایند خواهند بود.

چطور بوی اتو پرس را برطرف نماییم؟

در این بخش به روش های رفع بوی اتو پرس اشاره می شود:

۱. اگر بعد از یک مدت طولانی می خواهید مجددا از اتو پرس استفاده کنید بایستی اول آب مخزن را عوض کنید. تعویض آب مخزن سبب می شود کمتر شاهد بروز بوی بد در دستگاه تان گردید. در صورتی که آب مخزن عوض نشود ممکن است هنگام اتو زدن لباس ها بوی ناخوشایندی بگیرند.

۲. همانطور که اشاره شد استفاده از آب لوله کشی به علت این که املاح زیادی دارد سبب می شود این املاح در دستگاه باقی مانده و هنگام کار با اتو پرس بوی بدی استشمام شود. بهترین روش برای رفع بوی ناشی از وجود املاح آب در اتو پرس این است که از آب تصفیه شده یا جوشیده در دستگاه استفاده کنید.

آب جوشیده یا تصفیه شده فاقد املاح بوده از این رو در اتو پرس بوی ناخوشایندی ایجاد نمی شود. در صورت عدم دسترسی به آب تصفیه شده یا نداشتن زمان برای جوشاندن آب از آب معدنی هم می توانید کمک بگیرید.

۳. در صورتی که بوی اتو پرس ناشی از وجود رسوب است برای رفع آن بایستی از روش های معمول و کاربردی رسوب زدایی در این دستگاه استفاده کنید. به کمک مواد شوینده و ترفندهای رسوب زدایی اتو پرس به راحتی این رسوبات را از بین برده تا بوی ناخوشایند هم برطرف شود.

۴. یک روش ساده برای برطرف کردن بوی اتو پرس شستن مخزن آب آن است. گوشه های این مخزن محل مناسبی برای رشد کپک و قارچ است. کلنی قارچ در مراحل ابتدایی رشد به اندازه ای نیستند که قابل مشاهده باشند. ولی این کلنی ها می توانند بوی بد ایجاد کنند. از این رو با یک برس و مقداری شوینده مخزن را حسابی تمیز کنید.

بهتر است این کار را هر چند مدت یک بار انجام دهید تا هنگام اتو کردن لباس ها بوی بد نگیرند. ضمنا به خاطر داشته باشید لزج شدن دیواره های اتو می تواند این هشدار را بدهد که وقت تمیز کردن مخزن فرا رسیده است.

۵. یکی از پر استفاده ترین روش های خانگی برای رفع بوی بد بیشتر وسایل استفاده از سرکه و آب می باشد. در مورد اتو پرس نیز می توانید دست به کار شده و یک واحد سرکه را با دو واحد آب مخلوط نموده و در مخزن اتو بریزید. بعد اتو را روشن و درجه حرارت را بیشتر از حد متوسط قرار دهید. در ادامه صبر کرده تا اتو بخار کرده و حجم آب و سرکه به نصف برسد.

این کار هم سبب ضد عفونی شدن مخزن آب و هم باز شدن مسیرهای غیر قابل دسترسی می شود. اگر بوی ناخوشایند با این کار در بار اول از بین نرفت یک مرتبه دیگر آن را انجام دهید. سرکه علاوه بر رفع بوی بد همه رسوبات موجود در بخش های مختلف دستگاه را از بین برده و موجب افزایش طول عمر آن می شود. در مرحله پایانی مخزن را با آب مقطر خالی پر کرده و صبر کنید اتو کار کند و مخزن خالی شود تا بوی سرکه نیز برطرف شود.

چند نکته کاربردی

برای این که از بوی ناخوشایند اتو پرس در امان بوده و طول عمر دستگاه نیز افزایش یابد موارد زیر را انجام دهید:

۱. برای افزایش طول عمر اتو پرس و جلوگیری از گرفتن بوی بد بهتر است مخزن آب آن را با آب جوشیده یا آب مقطر پر کنید. آب جوشیده یا مقطر نسبت به آب لوله کشی بار املاح کمتری دارد. از این رو اتو پرس دیرتر بوی بد می گیرد. سختی کم آب مقطر و آب جوشیده نسبت به آب لوله کشی نیز موجب تولید رسوبات کمتری می شود.

۲. خالی کردن مخزن اتو پرس پس از استفاده یکی از نکات کاربردی برای جلوگیری از بوی نامطبوع آن خواهد بود. به این ترتیب بعد از هر بار استفاده آب مخزن اتو پرس را خالی و آن را خوب خشک کنید. اگر آب در مخزن باقی بماند قطعا دوباره که بخواهید از دستگاه استفاده کنید بوی آب مانده آزاردهنده خواهد بود.

علت بوق ممتد اتو پرس

بوق ممتد اتو پرس علامت عملکرد درست دستگاه بوده که می تواند به علل زیر باشد و اعلام می کند در قسمتی از دستگاه ایرادی روی داده است:

  • خالی بودن مخزن آب
  • تغییر تنظیمات.
  • تغییرات ولتاژ
  • گرفتگی اتو توسط رسوبات
  • عدم استفاده از اتو برای مدت طولانی

در صورتی که دلایل ذکر شده را بررسی و باز هم بوق ممتد اتو پرس شنیده می شود به دفترچه راهنمای آن مراجعه کنید.

سخن پایانی

در عصر حاضر برای تسریع کارهای روزمره وسایل کاربردی مدرن تولید شده اند. اگر روش استفاده درست از این وسایل را بدانیم، می توان برای سال های متمادی از آن استفاده کرد. اتو پرس نیز وسیله کمکی کاربردی می باشد که در این مطلب با برخی نکات مراقبتی از آن آشنا شدید.

همچنین پیشنهاد می شود در صورت تمایل برای آشنایی با رفع بوی بد کولر گازی و رفع بوی بد جاکفشی روی لینک ها کلیک کنید.

منبع : آرگا

برچسب :

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا