فیلم خارجیفیلم و سریال

۱۰ فیلم درام‌ کمدی جدیدی که هم شما را می‌خنداند و هم می‌گریاند

این ۱۰ فیلم درام‌ کمدی را می‌توانید درامِدی (درام + کمدی) هم بخوانید! به نظر می‌رسد خنده و گریه دو احساس متضاد و دو قطب مخالف باشد، اما برخی از آثار سینمایی قادرند شما را در یک آمیزه بزرگ از داستان سرایی مهیج، هیستریک و متحرک جمع کنند.

این فیلم‌های نادر و گرانبها به خاطر گستره عواطفی که بر ما تحمیل کرده‌اند، ارزش درمانی آنها و نمایش خصوصیات واقعی زندگی شایسته تحسین هستند. در این مطلب روزیاتو، ۱۰ مورد از بهترین‌ها آورده شده است:

Happy Go Lucky - ۱۰ فیلم درام‌ کمدی جدیدی که هم شما را می‌خنداند و هم می‌گریاند

۱۰. فیلم Happy Go-Lucky (مایک لی ، ۲۰۰۹ )

نقش شکننده سالی هاوکینز در نقش پوپی، فردی خوش شانس در لندن که زندگی عادی او را از طریق فیلم مایک لی دنبال می‌کنیم، نشان دهنده عمق توانایی بازیگر زن در انتقال قلب شخصیت‌های او و جذابیت و درخشندگی عجیب و غریب او است. همانطور که روحیه سرشار از شور و نشاط او همه افراد اطراف خود را آزرده می کند، متن فیلم لی و عملکرد هاوکینز هرگز اجازه نمی دهد ما بینندگان آزرده و دلسرد شویم.

در نتیجه، یک فیلم خنده دار تماشا می‌کنید؛ بیشتر به این دلیل که می‌بینیم مردم چقدر از او ناامید شده‌اند و چقدر در بدبینی خود گم شده‌اند. و اینجاست که یک اتفاق شکننده رخ می‌دهد، زیرا ما متوجه می شویم اگر این یک فیلم با مهارت ساخته نشده بود، ما نیز هنگام برخورد با این انسان شگفت انگیز متعجب می‌شدیم. آقای لی، خوب بازی کرده، خیلی خیلی خوب بازی کرده است!

Beginners 2010 - ۱۰ فیلم درام‌ کمدی جدیدی که هم شما را می‌خنداند و هم می‌گریاند

۹. فیلم مبتدیان یا Beginners (مایک میلز ، ۲۰۱۰)

یک شوخ طبعی و سادگی رنگارنگ برای کمدی در فیلم مبتدیان وجود دارد، به خصوص در مورد تصمیم هال (کریستوفر پلامر) برای بیرون آمدن در پایان زندگی و رابطه او با یک مرد بسیار جوان تر به نام اندی (گوران ویسنجیچ). این بی احترامی نیست، فقط باید بدانید که چگونه شخصیت اصلی اولیور (ایوان مک گرگور)، پسر هال، آن را غیر عادی و غیرممکن، حتی احتمالاً پوچ می‌داند.

در همان زمان، فیلم‌ پرتحرک مایک میلز سفر الیور به سمت درک زندگی، احساسات و خواسته‌های پدرش را در حالی که خودش عاشقانه پیچیده‌ای را زندگی می‌نرد، نشان می دهد. شیرینی تلخ فیلم مبتدیان ناشی از تضاد این دو تجربه و خوشبختی خیره کننده ای است که خود الیور اعتراف می کند داشته است.

tangerine - ۱۰ فیلم درام‌ کمدی جدیدی که هم شما را می‌خنداند و هم می‌گریاند

۸. فیلم نارنگی یا Tangerine (شان بیکر ، ۲۰۱۵)

شان بیکر پیش از آنکه بازی‌های لذت‌بخش و کودکانه افراد دارای حق قانونی در پروژه فلوریدا را نشان دهد، حساسیت خود را نسبت به ظلم و ستم دلخراشی که مردم تراجنسیتی رنگین پوست در فیلم نارنگی متحمل شده اند ، اذعان کرده است. این فیلم با یک گوشی آیفون گفته شده و با بازی بازیگران تراجنسیتی و سفر عجیب و بی وقفه ای را که دو روسپی در شب کریسمس پشت سر می گذارند ترسیم می کند.

بیکر با کمک بی نظیر اجراهای خیره کننده کیکی رودریگز و میا تیلور ، دوباره جادو می‌کند و همان طور که عاشق این افراد در تمام رفتارهای به اصطلاح تعریف‌شده اجتماعی می شویم، متوجه می‌شویم از چه چیزهایی عبور می کنند و زیبایی و همبستگی ای که در درون خود دارند چه اتفاقاتی را برایشان رقم می‌زند. فیلم نارنگی با یک صحنه نهایی تأثیرگذار، سرگرمی برتر و هدفمندی است.

Dan in Real Life - ۱۰ فیلم درام‌ کمدی جدیدی که هم شما را می‌خنداند و هم می‌گریاند

۷. فیلم دن در زندگی واقعی یا Dan in Real Life (پیتر هجز ، ۲۰۰۷)

این کمدی جذاب و عاشقانه استیو کارل و جولیت بینوش را در کنار هم قرار می دهد و در عین حال به بررسی روش‌های بسیار خنده دار و پویایی اجتماع خانواده می پردازد. پس از اینکه دن (کارل) با ماری (Binoche) در یک کتابفروشی ملاقات کرد و جرقه شعله عشقی زده شد که از زمان مرگ همسرش خاموش شده فرض می کرد، متوجه می‌شود که او دوست دختر برادرش هم است که همراه خود به تعطیلات آورده است.

فیلمی که از نظر رومانتیک کمدی بودن قابل پیش بینی است و به دلیل غم و اندوهی که دن هنوز تجربه می کند ، رابطه پیچیده او با سه دخترش و شیوه حساس نویسنده و کارگردانی پیتر هجز برای مقابله با همه اینها ، چیزی فراتر از آن می شود. این فیلم قطعاً یک فیلم خوب است که با یادداشت خوبی خاتمه می یابد اما انتظار می رود در آنجا راهی برای جاری شدن اشک‌های شما هم پیدا شود.

Stranger than Fiction - ۱۰ فیلم درام‌ کمدی جدیدی که هم شما را می‌خنداند و هم می‌گریاند

۶. فیلم عجیب‌تر از داستان یا Stranger Than Fiction (مارک فورستر ، ۲۰۰۶)

بیشتر جو کمدی در داستان فیلم عجیب‌تر از داستان ناشی از فرضیه خلاقانه نویسنده آن یعنی Zach Helm است – ادعای یک مرد به نام هارولد کریک (ویل فرل)، که روایت زندگی خود را توسط یک نویسنده تلخ و بدون خلاقیتی به نام کارن ایفل (اما تامپسون) می‌شوند. شیوه زندگی او و نحوه رابطه‌اش با صاحب نانوایی آنا پاسکال (مگی جیلنهال) بسیار سرگرم کننده و اغلب کاملاً خنده دار است.

از طرف دیگر، فیلم مارک فورستر از حساسیت ثبت شده او برخوردار است و همانطور که هارولد را در این سفر دیوانه وار همراهی می کنیم ، به آرامی می فهمیم که چه چیزهایی در زندگی معمولی و عجیب و غریب سازمان یافته او کم است. آنچه فقط یک کمدی مناسب و معقول است که توسط بازیگران خوب مطرح شود، به ضرب آهنگ پیچیده تری تبدیل می شود زیرا فیلم نامه هلم بسیار گرسنه از معنا و سرشار از اطناب است.

grand budapest hotel saoirse ronan - ۱۰ فیلم درام‌ کمدی جدیدی که هم شما را می‌خنداند و هم می‌گریاند

۵. فیلم The Grand Budapest Hotel یا هتل بزرگ بوداپست (وس اندرسون ، ۲۰۱۴)

تعدادی از فیلم های وس اندرسون به خوبی در این لیست قرار دارند، اما نه مثل شاهکار او، یعنی هتل بزرگ بوداپست. این داستان تلخ و شیرین از شخصیت های دمدمی مزاجی که در محیط هایی کاملاً متقارن حرکت می کنند ، تمام چیزهایی را دارد که شما در مورد اندرسون دوست دارید. از جمله توانایی عجیب او در کارگردانی کمدی تصویری، با پاداش اضافی یک داستان دلخراش و ناراحت‌کننده.
بوداپست واقعاً در مورد پایان یک دوره است. این فیلم که بین جنگ های جهانی اول و دوم اتفاق می افتد ، داستان های گوستاو (رالف فاینس خیره کننده ، هیجان انگیز و پرتحرک) را با نوستالژی ، احساس برائت و آزادی از دست رفته به تصویر می کشد. با پایان چشمگیر آن، فیلم اندرسون بیش از هر تلاش قبلی خود تماشاگر را میخکوب می‌کند.

Inside Out - ۱۰ فیلم درام‌ کمدی جدیدی که هم شما را می‌خنداند و هم می‌گریاند

۴. انیمیشن ظاهر و باطن یا Inside Out (پیت داکتر / رونی دل کارمن ، ۲۰۱۵)

درست است که تعداد انگشت شماری از فیلم های پیکسار از توانایی یکسان برای خنده و گریه شما برخوردار هستند ، اما مناسب ترین حالت نیز این است که انیمیشن Inside Out در مورد احساساتی است که در ذهن یک دختر نوجوان بیداد می کند. طبق معمول، حساسیت و خلوص جهانی که پیکسار ایجاد کرده باعث ایجاد شوخ طبعی می شود زیرا با همین روش های هوشمندانه بسیار دوست داشتنی است اما هرگز به شیوه‌های غم انگیز نیز چنین نبوده است.

همان طور که گمان می‌رود، انیمیشن Inside Out یک فیلم پرنشاط و رنگارنگ است، اما در پس زمینه درس های زندگی خود، عصبانیت و مالیخولیای زیادی را پنهان می کند ، که در اینجا پیچیده تر و صادقانه تر از حد معمول است. در حالی که بزرگسالان از مزایای ژرف‌اندیشی برخوردارند، انیمیشن Inside Out از آن فیلم هایی نیست که بتوان آن را در دو سطح درک کرد؛ این یک تجربه احساسی و بدست آمده فارغ از توجه به سن شما است.

1498509228908 the big sick - ۱۰ فیلم درام‌ کمدی جدیدی که هم شما را می‌خنداند و هم می‌گریاند

۳. فیلم بیمار بزرگ یا The Big Sick (مایکل شوالتر ، ۲۰۱۷)

همانطور که در فصل جوایز به طور گسترده تبلیغ شد، فیلم The Big Sick داستان واقعی زن و شوهری به نام کومایل نانجیانی و امیلی وی گوردون است که خود را در فیلمنامه ای که مایکل شوالتر کارگردانی کرده اقتباس کرده اند. نانجیانی خودش را بازی می کند ، در حالی که گوردون ترجیح داد در پشت صحنه بماند و جای خود را برای Zoe Kazan که همیشه فوق العاده است باز کند.

همانطور که داستان این زوج چندنژادی را مرور می کند و مشکلات زندگی‌مانند این رابطه را گره می زند، با یک دوز سخاوتمندانه از قلب و واقعیت در حالی که به گفتگوی درخشانی روی می آورید (شوخی ۱۱ سپتامبر مورد علاقه است)، نمایش های خنده دار در خدمت شما است. این یک لذت ناب و نادر از یک فیلم است و باید همان طور نیز گرامی داشته شود.

05 lady bird trailer.w600.h315.2x - ۱۰ فیلم درام‌ کمدی جدیدی که هم شما را می‌خنداند و هم می‌گریاند

۲. فیلم لیدی برد یا Lady Bird (گرتا گرویگ ، ۲۰۱۷)

فیلم لیدی برد، دیگر فیلم درام در فصل جوایز سال ۲۰۱۷ بود که به دلیل دیدگاه منحصر به فرد و فوق العاده گرتا گرویگ، مروارید گرانبها و شیرین سینما، است زیرا در واقع از زندگی خود به عنوان یک دختر نوجوان که در ساکرامنتو در کالیفرنیا بزرگ می شود می گوید. داستان کوتاه کوتاه: این یک فیلم درباره خود او نیست بلکه درباره ما است.

فیلم لیدی برد در مورد ناتوانی ما در “دور ریختن” جنبه هایی از زندگی که دوست نداریم و یا انتخاب نکرده ایم و اینکه چگونه نگرش ما نسبت به آنها در طول زمان تغییر می کند تأمل می کند. همانطور که لیدی برد با بازی شگفت انگیز Saoirse Ronan یاد می گیرد قسمت هایی از خودش را که نمی تواند خودش ایجاد کند و در موردش تصمیم بگیرد دوست داشته باشد، ما سفر خود را به سمت آن نقطه از زندگی خود می بینیم. البته، بسیاری از بی دست و پا بودن نوجوانان در این مسیر نهفته است.

little miss sunshine - ۱۰ فیلم درام‌ کمدی جدیدی که هم شما را می‌خنداند و هم می‌گریاند

۱. فیلم خانم سانشاین کوچولو یا Little Miss Sunshine (جاناتان دیتون / والری فاریس ، ۲۰۰۶)

هووِرها یک خانواده بسیار بامزه هستند. خنده دار و تاریک، بله، هنوز هم خنده دار. سخنران انگیزشی و نویسنده خودیاری ریچارد (گرگ کینار) و مادر شریل (تونی کولت) که در بیمارستان روانی بستری است، دارای دو فرزند هستند: دواین (پاول دانو) ، نوجوانی که طرفدار نیچه است و عهد سکوت گرفته و الیو (ابیگیل برسلینگ)، دختر جوانی که وسواس زیادی برای برنده شدن در یک مسابقه زیبایی محلی دارد. در آغاز، پدربزرگ معتاد به مواد مخدر آنها که ادوین (آلن آرکین) نام دارد و عموی همجنسگرای آنها به نام فرانک (استیو کارل) به آنها می‌پیوندند.

مطمئناً ، وقتی این خانواده با اتوبوس زرد رنگ فولکس جاده را طی می کنند ، بازیهای هیستریکی به وجود می آید. همانطور که فیلم جاناتان دیتون و والری فاریس به خوبی در بخش کمدی ظاهر می شود ، در ژانر درام و دل‌شکستگی نیز احترام و توجه عموم را جلب می‌کند.

در این مجموعه شخصیت های تا حدودی عجیب و غریب برای روشن کردن نکاتی در مورد نگرش آمریکا نسبت به شکست و حتی تعریف غربی از آن به کار رفته تا فیلم Little Miss Sunshine به یک درام جذاب تفاوت‌ها مبدل شود.

پیشنهاد می‌کنیم این مطالب را هم بخوانید:

۵ فیلم برتر کارنامه بازیگری کیانو ریوز ؛ از My Own Private Idaho تا Point Break

۱۰ فیلم مخصوص آن‌هایی که فکر می‌کنند می‌توانند پایان فیلم‌ها را پیش‌بینی کنند

بهترین فیلم های ترسناک سال ۲۰۲۱ که باید دید؛ از The Vigil تا Escape Room 2

۱۰ مورد از قوانین استفاده از کودکان بازیگر در فیلم‌ها

۸ صحنه چندش آور فیلم های ترسناک ۲۰۲۰ که سخت می توانید تماشایشان کنید

۱۰ فیلم خنده دار سینما که بر اساس مقدار خنده تماشاچی ها انتخاب شده اند

مورد انتظارترین فیلم های انیمیشن سال ۲۰۲۱ برای بزرگسالان همراه با تاریخ انتشاردیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا