سلامت جنسی

6 دلیل که آقایان از رابطه جنسی امتناع می کنند

654810 525 - 6 دلیل که آقایان از رابطه جنسی امتناع می کنند
شفاآنلاین>سلامت جنسی>درصورتی که مردتان تلاش شما را برای برقراری رابطه جنسی پس میزند ، احیانا توجیه خوبی هم برای عدم علاقه اش موجود است . احیانا بدین دلیل است که نمی داند با حس اش در مورد شما باید چه کار کند.

به گزارش شفاآنلاین:در اینجا چند علت رایج که مردان به روابط جنسی” نه” میگویند را بیان می کنیم و می گوییم که چطور میتوانید این وضعیت آن ها را برگردانید تا به روابط جنسی” آری” بگویند.

1- از بیماری افسردگی رنج می برد.

به گفته دیوید مکنزی درمانگر روابط جنسی، بیماری افسردگی شدید یکی از عوامل رایج ناتوانی جنسی در آقایان است. مردان در تمام سنین، چه بسا در نوجوانی، امکان دارد موقع دست و پنجه نرم کردن با این اختلال روحی، کاهش توانایی جنسی را داشته باشند.

کاری که باید انجام دهید، به یاد داشته باشید که بیماری افسردگی شدید یک بیماری جسمی است نه یک ضعف شخصیتی.

منبع های اینترنتی زیاد و قابل دسترسی موجود است که که به شما و مردتان کمک میکند تا درک بهتری از بیماری افسردگی داشته باشید و بدانید که چطور افسردگی در روابط تان اثر می گذارد. کلید این مرحله صبر است، مخصوصا در زمان درمان، برای این که که داروهای ضد افسردگی بسیار موثرند ولی سبب کاهش میل جنسی میشوند . درصورتی که مردتان متوجه شده باشد که درمانش شدیدا در میل جنسی اش تأثیر منفی گذاشته و تداخل ایجاد میکند احتمالا مایل باشد که با پزشک صحبت کند. (بیشتر بخوانید: راههای تقویت قوای جنسی)

2- میزان هورمون تستوسترون مردتان پائین است.

به گفته مکنزی زمانی که آقایان سن 40سالگی را رد میکنند ، از میزان هورمون تستوسترون بدن شان کم میشود . درصورتی که این کاهش هورمونی به دفعات رخ دهد آرام آرام از میزان این هورمون کم شده و این مرد قدرت لازم برای انجام عمل جنسی را از دست میدهد .

گاهی وقت ها در بدن آقایان افت میزان این هورمون خیلی سریع رخ میدهد . این حالت را اندروپاز می نامند و با علایمی مانند از دست دادن انرژی، افسردگی و ناتوانی جنسی همراه است.

کاری که باید انجام دهید، کم شدن میزان هورمون تستوسترون، یک شرایط خاص جسمی است و به وسیله دکتر قابل معالجه است. درصورتی که به شرایط همسرتان مشکوک شدید که در حال تجربه کردن حالت اندروپاز و افت هورمون تستوسترون است و علایم مشابه را دارد، به وی پیشنهاد بدهید که پیش دکتر رفته و ازمایش تستوسترون بدهد تا مشخص شود آیا کاهش میل جنسی اش بدین دلیل است یا خیر.

3- مردتان با انجام عمل جنسی مشکل دارد.

به گفته مکنزی مسئله اختلال در وضعیت نعوظ و انزال زودرس در آقایان از مشکلات رایج است و مردی که این مشکلات را تجربه کرده از برقراری رابطه جنسی دوباره جلوگیری میکند و ترس از این دارد که زن مقابلش را از خود دلسرد کند و زن فکرکند که وی مردانگی ندارد.

به گفته دیوید 28 ساله و موسیقیدان، این مسئله برای یک مرد خیلی دشوار است که نتواند عمل جنسی را در رختخواب خوب انجام دهد و از اعتماد به نفس اش کم میکند .

پسرها در زمان رشدشان دائم از بازیگر شدن و عمل جنسی را خوب انجام دادن با یکدیگر صحبت میکنند . این قسمتی از شخصیت پسرهاست. کاری که باید انجام دهید، به گفته مکنزی مطرح کردن این مسئله با زن مقابلتان خیلی دشوار است ولی تلاش کنید آن را مطرح کنید. درصورتی که این مشکل حل نشود سبب آزردگی دو طرف شده و روابط آن ها به شکست منجر میشود .

به گفته دیوید به این مسئله با دلپذیری نزدیک شوید. به عنوان مثال به مردتان بگویید” می دونی که دوستت دارم دیگه مهم نیست که چی پیش میاد.” از این مسئله برای مردتان یک غول نسازید که درصورتی که درست انجام نشود روی علاقه تان نسبت به وی تأثیر می گذارد و دیگر متمایل به رابطه با وی نیستید.

4- مردتان در مورد شغلش نگرانی های کاری دارد.

نگرانی و استرس در مورد مسائل کاری، سبب از بین رفتن میل جنسی شده و مخصوصا که آن ها مایل باشند بر مبنای ارزش کاری که انجام می‌دهند ، موفقیت مساوی به دست آورند. به گفته دیوید” این وضعیت هنگامی است که من حس می کنم هیچ جا دلم نمی خواهد بروم و میل دارم که سرم را بی خودی با کارم گرم کنم و به یک مکان منفی رفته و چنبره میزنم و به روابط جنسی” نه” میگویم.”

کاری که باید انجام دهید، در مورد این مسئله خارج از اتاق خواب صحبت کنید.

به گفته دیوید درست پیش از خواب زمان مناسبی نیست که بخواهید خودتان را درگیر یک گفتگوی این چنینی بکنید و غرق در این مسایل شوید. در عوض متقابلا تصمیم بگیرید که در مورد مسایل کاری وی و اینکه چه اتفاقاتی در زندگی کاریش می افتد در یک موقعیت مناسب با هم صحبت می کنید. از وی سوال کنید آیا در این زمانهای پر استرس وی میتوانید کاری برایش انجام دهید تا به وی ارامش دهد. ولی حتماً او را روشن کنید که مسایل کاری اش به رابطه تان لطمه وارد میکند .


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا