دسته‌بندی نشدهسلبریتی هافرهنگ و هنرفیلم و سریالهالیوود

نظر جنجالی هلنا بونهام کارتر درباره دعوای پرماجرای جانی دپ و امبر هرد

[ad_1]

هلنا بونهام کارتر معتقد است با نتیجه ای که دادگاه اعاده حیثیت جانی دپ علیه همسر سابقش امبر هرد داشت، آقای بازیگر حالا دیگر «به طور کامل تبرئه» شده است.

از آنجایی که ستاره ی فیلم های «دزدان دریایی کارائیب» این روزها در تلاش است تا وجهه ی آسیب دیده ی خود را ترمیم کند، به عقیده ی هلنا بونهام کارتر جانی دپ از اتهاماتی که علیه او مطرح شده بود دیگر مبرا شده است.

این بازیگر انگلیسی شاید بیشتر با نقش «بلاتریکس لسترنج» در فیلم های «هری پاتر» شناخته می شود، یکی از آن پیروان رعب انگیز «لرد ولدمورت» که «مرگ خوار» نام دارند. گرچه بونهام کارتر و دپ تجربه ی همکاری در فیلم های متعددی را با یکدیگر دارند، اما در هیچ یک از فیلم های «هری پاتر» با یکدیگر همبازی نشدند. دپ با مجموعه فیلم اسپین آف «جانوران شگفت انگیز» و در نقش جادوگر پلیدی به نام «گلرت گریندلوالد» به این فرانشایز دنیای جادوگری پیوست. بعد از متهم شدن او به خشونت خانگی از سوی همسر سابقش امبر هرد، از دپ خواسته شد از این نقش کناره گیری کند و مدس میکلسن جایگزین او شد. بعدها دادگاهی اعلام کرد اتهامات هرد علیه دپ نادرست و سبب هتک حیثیت او شده بود.

حالا پس از گذشت ۶ ماه از پیروزی دپ در دعوای قانونی اش با هرد، هلنا بونهام کارتر درباره ی تلاش های آقای بازیگر برای بازگشت صحبت کرده است. ستاره ی فیلم های «هری پاتر» در مصاحبه ی جدید خود گفت با توجه به نتیجه ی دادگاه، دپ دیگر «کاملاً تبرئه» شده و وضعیت او را «کاملاً خوب» توصیف کرد. بونهام کارتر همچنین درباره ی این صحبت کرد که دادگاه دپ و هرد که مانور زیادی روی آن داده شد، آیا عقبگردی برای جنبش می‌تو (MeToo) بود.

او در اینباره گفت: «به نظرم (دپ) کاملاً تبرئه شده. فکر می کنم حالا خوب باشد. کاملاً خوب. نظر من این است که (هرد) سوار بر این موج شد. مشکل این چیزها همین است. آدم ها روی این موج می پرند برای اینکه مُد است و اینکه به نماد این جریان تبدیل شوند.»

نظر بونهام کارتر در دفاع از یکی از نزدیک ترین همکاران او است که چندین تجربه ی مشترک با یکدیگر داشته اند. آن ها در مجموع در ۷ فیلم با یکدیگر همبازی بوده اند؛ چارلی و کارخانه شکلات سازی، عروس مرده، سویینی تاد: آرایشگر شیطانی خیابان فلیت، آلیس در سرزمین عجایب، سایه های سیاه، رنجر تنها و آلیس در آن‌ سوی آینه، که پنج تای اول محصول ذهن گوتیک تیم برتون، شریک زندگی سابق بونهام کارتر است. به علاوه، دپ پدر خوانده ی ۲ فرزند برتون و بونهام کارتر هم هست.

با توجه به دوستی نزدیکی که طی سالیان میان این دو بازیگر شکل گرفته، تعجبی ندارد که بونهام کارتر به دفاع از دپ برآید، حتی باوجود سکوت عمده ی اهالی هالیوود درباره ی این موضوع. با آنکه بونهام کارتر با اطمینان شرایط کاری دپ را به لطف نتیجه ی دادگاهش «کاملاً خوب» می داند، باید منتظر ماند و دید در عمل چه رخ خواهد داد. دپ اخیراً تلاش داشته با نقش «شاه لویی پنجم» در فیلم «ژان دو باری» به عرصه ی بازیگری بازگردد. با این حال، باید دید که آیا دپ موفق می شود وجهه ی خود را به همان نقطه ی پیش از دعوای قانونی پرحاشیه اش با هرد بازگرداند یا خیر.

بونهام کارتر علاوه بر دپ، از جی. کی. رولینگ نیز دفاع کرده و انتقادات طرفداران «هری پاتر» از نظرات این نویسنده را «وحشتناک» دانسته است. این بازیگر به دفاع از دو چهره ی بسیار بحث برانگیز درآمده، بنابراین صحبت های او هم موافقانی خواهد داشت و هم مخالفانی سرسخت. موضوع چه بر سر دپ باشد و چه بر سر رولینگ، آنچه روشن است هلنا بونهام کارتر ترسی از بیان نظر خود ندارد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا