اختصاصیدانستنیعکس حیواناتمجله سرگرمی

کشنده ترین حیوانات جهان – لیست 15 حیوان مرگبار و خطرناک دنیا

[ad_1]

به نظرشما کشنده ترین و خطرناک ترین حیوانات روی زمین کدام حیوانات هستند؟

امروز تصمیم گرفتیم مرگبارترین حیوانات جهان را رتبه بندی کنیم اما دقت داشته باشید که این لیست نمایانگر انواع مختلف حیوانات کشنده است، اما به هیچ وجه جامع نیست. ما لیست کشنده ترین و خطرناک ترین حیوانات را در قالب این مطلب در مجله آلامتو با شما همراهان عزیز به اشتراک بگذاریم، لطفا تا انتها با ما همراه باشید.


 1. کوسه ها: سالانه 6 کشته

کشنده ترین حیوانات جهان

حملات کوسه بسیار نادر است. در سال 2014 ، فقط سه مورد مرگ و میر در سراسر جهان مربوط به حملات کوسه بوده است و در سال 2015، این رقم به شش مورد رسیده است.

 1. گرگ ها: 10 کشته در سال

مرگبارترین حیوانات جهان

حملات گرگ در بسیاری از نقاط جهان که گرگ ها زندگی می کنند امری رایج نیست. بررسی حملات گرگ‌ها نشان داد که تعداد کمی از آن‌ها در ۵۰ سال منتهی به سال ۲۰۰۲ در اروپا و آمریکای شمالی اتفاق‌افتاده است، اگرچه تعداد کمی از آن‌ها در طول دو دهه در برخی مناطق هند گزارش شده‌اند که به طور متوسط تا ۱۰ کشته در سال کاهش داشته‌است.


 1. شیرها: بیشتر از 22 کشته در سال

عکس خطرناک ترین حیوان جهان

برآورد مرگ های مربوط به شیر نیز سال به سال متفاوت است. مطالعه ای در سال 2005 نشان داد که از سال 1990، شیرها 563 نفر را فقط در تانزانیا کشته اند، این چیزی معادل 22 نفر در سال است.

مرگ های اضافی احتمالاً در خارج از تانزانیا اتفاق می افتد، اما یافتن تعداد مشخص جهانی دشوار است.


 1. فیل ها: 500 کشته در سال

کشنده ترین حیوان جهان

فیل ها نیز مسئول تعدادی از مرگ و میرها در سال هستند، در مقاله 2005 نشنال جئوگرافیک گفته شد که 500 نفر در سال توسط حملات فیل ها کشته می شوند. جالب است بدانید که تعداد بیشتری فیل توسط مردم کشته شده است.


 1. اسب های آبی: 500 کشته در سال

مدت ها اسب های آبی کشنده ترین حیوان در آفریقا به حساب می آمدند. اسب های آبی به دلیل رفتار تهاجمی نسبت به انسان، از جمله کشنده ترین حیوانات شناخته می شوند.


 1. کرم های نواری: 700 کشته در سال

کرم های نوار عامل ایجاد عفونی به نام سيستيكروكوزيس است که سالانه حدوداً 700 نفر را می کشند.


 1. تمساح: 1000 کشته در سال

کشنده ترین حیوان

طبق گفته سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد، در حال حاضر تمساح حیوان بزرگی است که مسئولیت بیشترین مرگ و میر انسان را در آفریقا بر عهده دارد، گرچه جمع آوری تعداد دقیق کشته ها کاری مشکل است.


 1. کرم حلقوی: 4500 کشته در سال

بر اساس مطالعه ای که در سال 2013 انجام شد، کرم حلقوی منجر به عفونتی به نام aschariasis می شود که حدود 4500 نفر را در سال از بین می برد.

سازمان جهانی بهداشت خاطرنشان می کند که این عفونت در روده کوچک افراد اتفاق می افتد و این یک بیماری است که کودکان بیش از بزرگسالان به آن مبتلا می شوند.


 1. مگس تسه تسه: 10 هزار کشته در سال

مگس تسه تسه بیماری را به نام بیماری خواب منتقل می کند، یک عفونت انگلی است که در ابتدا می تواند منجر به سردرد، تب ، درد مفصل و خارش شود، اما بعدا می تواند منجر به برخی از مشکلات عصبی جدی شود.

با شناسایی ابتلای حدود 10 هزار مورد جدید که در حال حاضر هر ساله گزارش می شود، تعداد تخمینی مرگ سالانه در حال کاهش است.


 1. حشره قاتل (Assassin Bugs): 12 هزار کشته در سال

حشره قاتل که به آن kissing bug نیز گفته می شود، مسئول حمل بیماری شاگاس است که به طور متوسط ​​سالانه حدود 12000 نفر را می کشد. بیماری شاگاس یک عفونت انگلی است که از طریق حشره منتقل می شود.


 1. حلزون های آب شیرین: بیش از 20000 کشته در سال

حلزون آب شیرین حامل کرم های انگلی است که افراد را به بیماری به نام شیستوزومیازیس یا تب حلزون مبتلا می کند که بسته به ناحیه ای که تحت تأثیر آن قرار می گیرد، می تواند باعث درد شدید شکم و خون در مدفوع یا ادرار شود.

سالانه میلیون ها نفر به این عفونت مبتلا می شوند و سازمانی جهانی بهداشت تخمین می زند که بین 20 تا 200 هزار مرگ می تواند به بیماری تب حلزون نسبت داده شود.


 1. سگ: سالانه 35000 کشته

سگ ها – بخصوص سگهایی که توسط ویروس هاری آلوده شده اند – یکی از کشنده ترین حیوانات هستند، هرچند با استفاده از واکسن می توان از این ویروس جلوگیری کرد.

طبق گزارش سازمان جهانی بهداشت، حدود 35000 مرگ و میر می تواند به هاری نسبت داده شود و از این موارد، 99 درصد آن توسط سگ ایجاد می شود.


 1. مارها: 100000 کشته در سال

خطرناک ترین حیوان در جهان

گزش مار از سال 2015 بیش از 100000 نفر در سال را به کام مرگ می کشاند.


 1. انسان: سالانه 437000 کشته

طبق گزارش اداره دفتر مقابله با مواد مخدر و جرایم سازمان ملل متحد، در سال 2012 حدود 437000 مورد قتل رخ داده است که انسان را به دومین حیوان کشنده (و مرگبارترین پستاندار) تبدیل کرده است.

این آمار آمار ترسناکی است که نشان می دهد ما آدم ها هم تا چه حد می توانیم خطرناک باشیم.


 1. پشه ها: 750 هزار کشته در سال

کشنده ترین حیوانات

پشه ها حشرات مزاحمی هستند که خون را می مکند و ویروس ها را از فردی به فرد دیگر منتقل می کنند، و خبر نگران کننده این که این حشرات مزاحم مسئول بیشترین مرگ و میر مربوط به حیوانات هستند.

مالاریا به خودی خود مسئول بیش از نیمی از مرگ و میر ناشی از پشه است که عمدتا در آفریقای جنوبی دیده می شود، هر چند این روند رو به کاهش است: براساس اطلاعات سازمان جهانی بهداشت، میزان مالاریا بین سالهای 2000 تا 2015، 37 درصد کاهش یافته است.

تب دِنگی (Dengue fever) یکی دیگر از بیماری های منتقله از پشه، در برخی از کشورهای آسیایی و آمریکای لاتین به دلیل اصلی بستری و مرگ در کودکان تبدیل شده است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا