اخبارب ام وب ام و سری 2جدیدطراحی

انتقاد طراح ب‌ام‌و X5 از طراحی سری 2 کوپه جدید

[ad_1]

ب‌ام‌و با طراحی محصولات خود در ماه‌ها و سال‌های اخیر جنجال زیادی به پا کرده است. از همان زمان که نسل جدید M4 و M3 معرفی شد افراد زیادی به طراحی بدنه این محصولات جدید انتقاد وارد کردند. فرانک استفنسون طراح اسبق این خودروساز که طراح نسل اول X5 نیز بوده یکی از منتقدان اصلی جلوپنجره‌های جدید ب‌ام‌و بوده و البته او چیزهای زیادی هم برای گفتن درباره طراحی نسل جدید سری ۲ دارد.

BMW 2 Series Coupe 2022 1024 07 767x575 - انتقاد طراح ب‌ام‌و X5 از طراحی سری 2 کوپه جدید

این طراح مشهور دنیای خودرو در ویدئویی ۱۳ دقیقه‌ای به تشریح نظرات خود درباره سری ۲ جدید پرداخته و البته از باواریایی ها به خاطر عدم استفاده از جلوپنجره بسیار بزرگ در این خودرو تمجید کرده است. البته ستایش او از این خودرو سریعاً با انتقاد به نمای جلوی سری ۲ به پایان رسیده است. او می‌گوید اگر شما جلوپنجره را حذف کنید سری ۲ را به عنوان یک ب‌ام‌و تشخیص نخواهید داد.

BMW 2 Series Coupe 2022 1024 1a 767x575 - انتقاد طراح ب‌ام‌و X5 از طراحی سری 2 کوپه جدید

استفنسون می‌گوید:

چراغ‌های جلو کاملاً عجیب هستند. نمای جلوی خودرو از نظر من کم‌کم شروع به تجزیه می‌کنند؛ و زمانی که به چراغ‌های جلو نگاه می‌کنم تفاوت زبان طراحی آن‌ها با ورودی هوای پایینی را مشاهده می‌کنم. همین موضوع درباره جلوپنجره و کاپوت نیز صادق است.

شاید طرفداران ب‌ام‌و از شنیدن این سخنان ناراحت شوند اما بهتر است منتظر نتیجه‌گیری کلی استفنسون درباره نمای جلوی سری ۲ جدید بمانید. او حتی نمی‌خواهد طراحی این بخش درست شود زیرا طبق گفته او، برای این کار اساساً باید از صفر کار را شروع کنید. البته یکی از چیزهایی که استفنسون دوست دارد بخش گرین هاوس است که طبق گفته‌اش شبیه طراحی‌های قبلی این برند می‌باشد.

BMW 2 Series Coupe 2022 1024 1d 767x575 - انتقاد طراح ب‌ام‌و X5 از طراحی سری 2 کوپه جدید

استفنسون حتی کاپوت این خودرو را کارتونی نامیده زیرا برای چنین کوپه کوچکی بیش از حد طویل است. او می‌گوید:

من فکر می‌کنم تناسبات این خودرو قطعاً منطقی نیستند زیرا این خودروی دیفرانسیل جلو باید کمی عقب‌تر برود.

این سخنان بی‌شک یکی از قوی‌ترین نظرات درباره زبان طراحی جدید ب‌ام‌و است. ما دوست داریم نظرات شما را نیز درباره این خودرو و سایر محصولات اخیر ب‌ام‌و بدانیم.

https://www.youtube.com/watch?v=4SHRhN76BIc

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا