اخبارپیکاپ - وانتنیساننیسان ناوارا

خاتمه عرضه نیسان ناوارا در اروپا

[ad_1]

نیسان در نوامبر امسال از نسخه فیس لیفت شده ناوارا برای بازار آفریقای جنوبی رونمایی کرد. همین امر منجر به گمانه‌زنی‌هایی درباره آینده این پیکاپ در اروپا شد. به نظر می‌رسد این فیس لیفت یک به‌روزرسانی کوتاه‌مدت برای پیکاپ نیسان است زیرا ژاپنی‌ها اعلام کرده‌اند به دنبال تعطیلی کارخانه خود در بارسلونای اسپانیا هستند و این امر اساساً به معنی بازنشسته شدن ناوارا پیش از پایان سال جاری میلادی است. حداقل در اروپا که این‌گونه خواهد بود.

نیسان می‌گوید این تصمیم نشان دهنده‌ی بازار رو به افول پیکاپ ها در قاره همیشه‌سبز است جایی که تنها ۱۱۶۲۸۰ دستگاه پیکاپ در سال پیش به فروش رفته است. رنو آلاسکان و مرسدس X کلاس که زیرساخت مشابهی با ناوارا دارند نیز در بارسلونا تولید شده و به دلایلی مشابه بازنشسته شده‌اند.

نیسان با انتشار بیانیه‌ای گفته است:

تولید نسل فعلی نیسان ناوارا برای بازارهای اروپا با تعطیلی کارخانه بارسلونا در دسامبر ۲۰۲۱ پایان خواهد یافت و فروش آن نیز در سال ۲۰۲۲ به پایان می‌رسد. این امر نشان دهنده افت فروش ادامه‌دار پیکاپ‌ها در اروپاست و بسیاری از مشتریان بجای پیکاپ‌ها، ون‌های کم‌مصرف و مدرن را انتخاب می‌کنند.

نیسان راه‌حل جایگزینی برای صادرات ناوارا از تایلند به اروپا پیدا کرده بود هرچند مدیران شرکت با آن مخالفت کرده‌اند. ناوارا اولین بار در سال ۱۹۸۵ عرضه و حتی در یونان نیز تولید شد. مدل ۲۰۰۴ این خودرو هنوز هم محصول بسیار مهمی در کلاس پیکاپ های اروپاست زیرا از کابینی راحت‌تر، تجهیزات بیشتر و کیفیت سواری بهتر سود می‌برد.

مرسدس هم با X کلاس به دنبال رقابت با فورد رنجر و تویوتا هایلوکس بود اما سال پیش و به خاطر فروش پایین آن را از خط تولید خارج کرد. رنو آلاسکان نیز سرنوشت مشابهی داشته است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا