ترفندهاسلبریتی هافناوری

سوال خاص ایلان ماسک در مصاحبه های کاری که دروغگویان را رسوا می کند

ایلان ماسک مدعی شده که یک سوال را همیشه در مصاحبه با افراد جویای کار در کمپانی های زیر نظر او می پرسد و این سوال مشخص می کند که افراد راست می گویند یا دروغ. به عنوان رییس تسلا، اسپیس ایکس و موسس Neuralink و The Boring Company، این کارآفرین و میلیاردر ۴۹ ساله وقتی پای کسب و کار در میان باشد کارش را بسیار خوب بلد است. همچنین او اخیراً با ۱۳۶ میلیارد پوند ثروت به ثروتمندترین مرد جهان تبدیل شد و جای تعجب ندارد که هر کسی بخواهد ترفند خاص او در استخدام کارمندان جدید را بداند. ایلان ماسک علاقه اب به دانشگاه یا کالجی که افراد مدرک خود را از آنجا گرفته اند یا حتی سطح تحصیلاتشان ندارد.

0 Donald Trump at SpaceX and NASA Launch - سوال خاص ایلان ماسک در مصاحبه های کاری که دروغگویان را رسوا می کند

ماسک در جریان یک مصاحبه در سال ۲۰۱۴ در این باره چنین گفته است: «حتی اصلاً لازم نیست مدرک دانشگاهی یا حتی دبیرستان داشته باشید». به جای مدرک دانشگاهی، ایلان ماسک به دنبال «مدرکی دال بر توانایی های منحصربفرد» است وقتی پای استخدام کارمندان جدید به میان می آید. او که ۷ فرزند دارد در این باره می گوید : «اگر سابقه ای ثبت شده از دستاوردهای منحصربفرد وجود داشته باشد، این احتمال وجود دارد که این دستاوردها در آینده نیز ادامه داشته باشند». البته افراد خیلی ساده می توانند در رزومه خود یا در مورد دستاوردهایشان دروغ بگویند اما ماسک سوالی دارد که برای گیر انداختن دروغگویان طراحی شده است.

0 Job applicants having interview - سوال خاص ایلان ماسک در مصاحبه های کاری که دروغگویان را رسوا می کند

وی در سخنرانی نشست مدیریت جهانی در سال ۲۰۱۷ فاش کرد که در مصاحبه های کاری از افراد یک سوال خاص می پرسد: «در مورد برخی از سخت ترین مسائلی که رویش کار کرده ای و اینکه چطور توانسته ای آن ها را حل کنی به من بگو». بر اساس تحقیقاتی که نتایج آن در مجله مطالعات کاربردی در زمینه حافظه و شناخت در دسامبر ۲۰۲۰ منتشر شده است، برخی روش های گیر انداختن دروغگویان در مصاحبه های کاری بر اساس تکنیک ایلان ماسک طراحی شده و مشخص شده که این تکنیک ها کاملاً اثرگذار هستند. یکی از این تکنیک ها «مدیریت اطلاعات نامتقارن» (Asymmetric Information Management (AIM) ) نام داشته و برای دادن ابزاری واضح و ساده به دست مصاحبه شونده برای نشان دادن بیگناهی یا دروغگویی شان از طریق اطلاعات جزیی طراحی شده است.

0 FILES US AUTO TESLA ENVIRONMENT EARNINGS - سوال خاص ایلان ماسک در مصاحبه های کاری که دروغگویان را رسوا می کند

کودی پورتر از نویسندگان این تحقیق و استاد ارشد دانشگاه پورتسموث در این باره گفته است: «جزییات کوچک شریان حیات بررسی های تحقیقی بوده و می توانند واقعیاتی برای بررسی و شواهدی برای مشکوک شدن را در اختیار بازرسان قرار دهند». او به طور خاص می گوید که مصاحبه کنندگان شغلی باید دستورالعمل های شفافی در اختیار مصاحبه شوندگان قرار دهند مبنی بر اینکه «اگر صحبت های طولانی تر و با جزییات بیشتری در مورد وقاعی یا علایقشان ارائه دهند، بازرس بهتر می تواند دریابد که آیا آن ها دروغ می گویند یا در حال بیان واقعیت هستند».

0 US POLITICS computers - سوال خاص ایلان ماسک در مصاحبه های کاری که دروغگویان را رسوا می کند

پورتر در ادامه تصریح می کند: «در مقابل، دروغگویان سعی می کنند دروغ خود را پنهان کنند. این بدان معناست که آن ها به احتمال زیاد به شکلی استراتژیک سعی در پنهان کردن اطلاعات در پاسخ به روش AIM دارند». همچنین این مطالعه نشان داد که استفاده از روش AIM می تواند احتمال شناسایی دروغگویان را تا ۷۰ درصد افزایش دهد.

بیشتر بخوانید: ادعاهای تازه امبر هرد در مورد ماجرای رابطه‌اش با ایلان ماسک و خیانتش به جانی دپدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا