استایلمد و لباس

آشنایی با قانون ABC در فشن – مد و لباس

آشنایی با قانون ABC در فشن

آشنایی با قانون ABC در فشن و مفهوم آن را از بخش مد و لباس سایت تفریحی جیران همراه ما باشید.

این قانون مخفف سه کلمه است:

  • Accentuate
  • balance
  • camouflage

4104.1 - آشنایی با قانون ABC در فشن - مد و لباس

در ادامه این سه کلمه رو بیشتر بررسی می کنیم:

Accentuate

یعنی برجسته کردن

نقطه قوت اندام شما کجاست؟!  پیدایش کنید و بر آن قسمت در لباس پوشیدن تاکید کنید! تأکید در نواحی مورد علاقه شما به روشهای مختلفی قابل انجام است. مثلا اگه عاشق پاهای خودتان هستید، یک دامن کوتاه یا یک شلوار فاق بلند بپوشید تا کشیدگی پا بهتر نمایان شود.

4104.2 - آشنایی با قانون ABC در فشن - مد و لباس


موارد پیشنهادی


balance

یعنی تعادل

این مورد به هماهنگی استایل اشاره دارد یعنی با استفاده از علم استایلینگ ( مثل شناخت فرم بدن) بین قسمت هایی از اندام که دوستش دارید و نقاطی که نمی خواهید دیده شود تعادل ایجاد کنید. رعایت این مورد باعث می شود که چشم بیننده در قسمتی از استایل که شما می خواهید تمرکز کند و بقیه نواحی کمتر به چشم بیاید.

4104.3 - آشنایی با قانون ABC در فشن - مد و لباس

camouflage

یعنی استتار

همه ما، ممکن است قسمت هایی از بدن مان را دوست نداشته باشیم و دلمان بخواهد کوچکتر، بزرگتر، چاق تر یا لاغرتر دیده شود. پس باید پنهانشان کنیم!

مثلا اگه شکم و پهلو برجسته دارید از لباس جذب در آن ناحیه دوری کنید و.. در واقع با شناخت فرم اندامتان ، قسمت هایی که دوست نداریم را می پوشانیم.

مد به سبک لباسهایی گفته می شود که در حال حاضر محبوب هستند – “در حال حاضر” نسبی هستند. این همیشه در حال تکامل و تغییر و بازگشت است. هر سبک و گرایش مد مد یا یک بار دیگر برمی گردد.

رومی ها و مصری ها علاقه زیادی به ظاهرشان داشتند و تلاش و پول زیادی را صرف مد و سبک می کنند. پوشیدن نوع خاصی از لباس وضعیت ، ثروت و شغل را به شما منتقل می کند. در طول قرن پانزدهم ، دادگاه بورگوندی فیلیپ خوب به عنوان یک مرکز مد در اروپا ظهور کرد. در دوره رنسانس و باروک ، تمرکز مد از بورگوندی به ایتالیا و سپس به فرانسه تغییر یافت.

با این توضیحات شما این قوانین را تا حالا رعایت می کردید؟ چیزی در موردش می دانستید؟

هر کس در انتخاب پوشش و استایل خودش مختار است و هیچ اجباری در رعایت این نکات نیست.

 


جالب است بدانید: راهنمای استفاده از انگشتردیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا