تصاویر غیررسمی/جاسوسیفولکس واگنکراس اوور

تایگو، کراس‌اوور جدید فولکس‌واگن برای اروپا

[ad_1]

دقیقاً سال گذشته همین موقع فولکس‌واگن کراس‌اوور جدیدی بنام نیووس را در آمریکای جنوبی معرفی کرده و به‌تدریج آن‌را در برزیل، آرژانتین و سایز کشورهای این منطقه عرضه نمود. این شرکت اما قصد دارد به‌زودی نیووس را در بازار اروپا هم عرضه کند. این کراس‌اوور کوچک در قارهٔ سبز با نام تایگو عرضه خواهد شد و حالا یک پروتوتایپ از آن در آلمان بدون هیچ‌گونه پوشش استتاری رؤیت شده است.

تصاویر جاسوسی که از این خودرو منتشر شده ظاهری تقریباً یکسان با نسخهٔ آمریکای جنوبی را نشان می‌دهند؛ بنابراین در تایگو هم چراغ‌های جلوی LED به چشم می‌خورد که به‌صورت استاندارد ارائه می‌شوند اما در جلوپنجره تغییراتی جزئی صورت گرفته و حالا نوار کرومی میانهٔ آن ساده‌تر شده است. در عقب نیز دیفیوزر تغییر کرده و گرافیک داخلی چراغ‌ها هم با نسخهٔ آمریکای جنوبی متفاوت هستند. رنگ‌ها و رینگ‌های جدید و همین‌طور نوشتهٔ Taigo بجای Nivus هم از دیگر ویژگی‌های نسخهٔ اروپایی این کراس‌اوور ساب‌کامپکت کوپه خواهند بود.

از داخل تایگو فعلاً تصویری موجود نیست اما در یکی از تصاویر بیرونی می‌توان قسمت بالای داشبورد را دید که به نظر می‌رسد با داخل پولو و نیووس یکسان باشد. اگر این‌گونه باشد، انتظار می‌رود در داخل کراس‌اوور جدید فولکس‌واگن برای اروپا شاهد یک نمایشگر ۱۰ اینچی در بالای دریچه‌های تهویه و یک صفحه آمپر دیجیتالی ۱۰.۲۵ (احتمالاً به‌صورت سفارشی) باشیم.

فولکس‌واگن هنوز اطلاعاتی در مورد تایگو منتشر نکرده اما انتظار می‌رود این ماشین از لحاظ ایمنی با برخورداری از ویژگی‌هایی مثل ترمز اضطراری خودکار، دستیار شروع حرکت در سراشیبی‌ها، کنترل پایداری الکترونیکی و کروز کنترل تطبیقی، کاملاً با نسخهٔ آمریکای جنوبی یکسان باشد. فعلاً از پیشرانه‌های تایگو هم چیزی نمی‌دانیم اما نیووس در آمریکای جنوبی با یک پیشرانهٔ ۱ لیتری سه سیلندر توربو عرضه می‌شود که با بنزین ۱۱۴ اسب بخار و با اتانول ۱۲۶ اسب بخار قدرت تولید می‌کند. نیروی این موتور توسط یک گیربکس شش سرعتهٔ اتوماتیک به چرخ‌های جلو منتقل می‌شود.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا