استان هااهوازپروتکلهای بهداشتیتست کروناخوزستانویروس کرونا

نتیجه تست کرونای آزمایشگاه های خارج از کشور قابل قبول نیست

[ad_1]

به گزارش صبحانه پرس دکتر فرهاد ابول نژادیان دوشنبه شب در یک برنامه تلویزیونی اظهار داشت: کرونای دلتا نوع جدید موتاسیون‌ یافته با عنوان کرونای هندی است و سرعت انتشار این گونه نسبت به کرونای نوع انگلیسی بسیار بالاتر است.

قدرت انتشار کرونای دلتا بیش از گونه انگلیسی است

وی به کنترل شدید مرزهای استان با هدف پیشگیری از ورود بیماری اشاره کرد و افزود: قدرت انتشار کرونای دلتا بیش از گونه انگلیسی است لذا از مردم انتظار داریم که رعایت پروتکل های بهداشتی را همچنان در دستور کار قرار دهند.

در مرزهای شلمچه و چذابه از تمامی افراد تست PCR گرفته می شود

دانشگاه علوم پزشکی اهواز با بیان اینکه در حال حاضر تمام پروازها به کشور هند و پاکستان لغو شده است گفت: همچنین در مرزهای چذابه و شلمچه از تمامی افراد تست PCR گرفته می‌شود.

افرادی که جواب تستشان مثبت شود اجازه ورود به کشور را ندارند

وی ادامه داد: تمام کسانی که قصد ورود به کشور و استان خوزستان را دارند در صورت منفی بودن جواب تستشان، اجازه ورود داشته در غیر این صورت به کشور مربوطه بازگردانده می‌شوند.

۶ کشتی در بنادر خوزستان ایزوله هستند

ابول‌ نژادیان با اشاره به کنترل مرزهای دریایی استان گفت: از سرنشینان تمام کشتی‌ ها و شناورهایی که وارد پنج بندر خوزستان می شوند، تست کرونا گرفته شده و در صورت مثبت بودن تست آنها، کشتی ایزوله می‌ شود؛ در حال حاضر ۶ کشتی در بنادر خوزستان، ایزوله هستند.

وی بیان کرد: در صورت مثبت بودن نتایج تست، سرنشینان قرنطینه و بار کشتی به صورت مکانیکی تخلیه می‌ شود.

در حال حاضر ۱۳ شهرستان خوزستان در وضعیت نارنجی و ۱۴ شهرستان زرد کرونایی هستند.

لینک کوتاه : https://sobhanepress.ir/?p=193362

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا