سلبریتی هافرهنگ و هنرفیلم و سریال

نسخه ای متفاوت از Rambo 4 که شاهد بازگشت شخصیت منفی اولین خون بود

یک نسخه از فیلم Rambo 4 شاهد آن است که شخصیت مشهور و نمادین سیلوستر استالونه علیه شخصیت منفی فیلم اورجینال، کلانتر تیزل، وارد عمل می شود. فیلم First Blood که اولین فیلم از مجموعه فیلم های رمبو بود، بر اساس رمانی به همین نام نوشته دیوید مورل ساخته شده بود که در آن یک کهنه سرباز جنگ ویتنام به نام جان رمبو جنگ شخصی خود را علیه یک شهر کوچک راه می اندازد. پروژه ساخت این فیلم سال ها به طول کشید و بازیگرانی مانند استیو مک کویین نیز برای این نقش در نظر گرفته شده بودند. در نهایت این نقش به سیلوستر استالونه رسید و بدین ترتیب بود او خارج از فرانچایز Rocky نیز به شهرت و اعتبار قابل توجهی دست یافت.

Rambo First Blood 28502 High - نسخه ای متفاوت از Rambo 4 که شاهد بازگشت شخصیت منفی اولین خون بود

استالونه در ادامه برای ۴ دنباله این فرانچایز بازگشت که هر یک کیفیت متفاوتی داشت و آخرین آن ها نیز اخیراً در سال ۲۰۱۹ و با عنوان Last Blood ساخته و منتشر شد. بین Rambo III در سال ۱۹۸۸ و چهارمین فیلم این فرانچایز با عنوان Rambo در سال ۲۰۰۸ که همان Rambo 4 است اختلاف زمانی قابل توجهی وجود داشت اما مفاهیم بسیاری در طی این سال ها در مورد این سریال مطرح شد. یکی از این ایده های دنبال نشده، ایده تلاش رمبو برای نجات رییس جمهور ایالات متحده از حمله تروریست ها به کمپ دیوید یا اقتباسی از رمان Homefront بود که قرار بود رمبو شخصیت اصلی آن را بازی کند اما در نهایت این فیلم با همان نام و با بازی جیسون استاتهام ساخته شد که البته تجربه موفقی نیز نبود.

AAAABXdBVxjDXq7eqb7hPYJ7Vs 0UGPH9s9 qH trN3JzF5p3tevQYo5OXObquAqj9xwm2FtVSIRJlTpkN6GOG4E1oGUrKI2 - نسخه ای متفاوت از Rambo 4 که شاهد بازگشت شخصیت منفی اولین خون بود

در نهایت در Rambo 4 شاهد بازگشت استالونه به برمه برای یک ماموریت نجات خطرناک و پر از خشونت بودیم. در این میان یک نسخه دیگر از این فیلم که توسط دن گوردون نوشته شده و Rambo: Borderline نام داشت قرار بود مسیری کاملاً متفاوت را در پیش گیرد. در این نسخه، شخصیت رمبو در عزلت به زندگی خود در آریزونا ادامه می دهد و با بی میلی به مکزیک می رود تا دختر گمشده خدمتکارش را پیدا کند که قصد دارد به شکل غیرقانونی از مرز عبور کند. رمبو به مکزیک رفته و در می یابد که دخترک توسط قاچاقچیان انسان ربوده شده و در ادامه در می یابد که رهبر گروه ربایندگان با نام مستعار «قاضی» ویل تیزل است، همان کلانتری که در اولین فیلم رمبو در مقابل او قرار گرفته بود.

Brian Dennehy rambo first blood - نسخه ای متفاوت از Rambo 4 که شاهد بازگشت شخصیت منفی اولین خون بود

نقش تیزل را برایان دینی بازی می کرد و اگر چه شخصیت بد مطلقی نداشت اما در این فیلم نقش یک مرد قلدر و بیرحم را بازی می کرد که بدرفتاری او با رمبو به شورش این کهنه سرباز منتهی می شود. فیلم اورجینال رمبو با کتک خوردن شدید کلانتر توسط رمبو پس از یک درگیری بزرگ تمام شد اما در سناریو Rambo: Borderline مشخص می شود که این شخصیت در نهایت به مکزیک رفته و رهبر یک باند مخوف قاچاق انسان می شود. بدین ترتیب جنگ رمبو در این سناریو یک جنگ کاملاً شخصی است زیرا فکر می کند که مسئول آشوب و ترومایی است که باعث تغییر شخصیت کلانتر تیزل است. در این نسخه متفاوت، رمبو در نهایت بعد از نجات دخترک وارد محل زندگی تیزل می شود و با ترکیبی از تیرهای انفجاری و دیگر روش های خشن، افراد او را یک به یک به قتل می رساند. در سکانس آخر نیز این دو پس از زخمی شدن رمبو با هم گلاویز می شوند و در انتها رمبو با سیم خاردار تیزل را خفه می کند.

a122edef24f3a9ed86687d29f5a2fbe441b07495 - نسخه ای متفاوت از Rambo 4 که شاهد بازگشت شخصیت منفی اولین خون بود

برخی از فیلم های رمبو دارای شخصیت های منفی به یاد ماندنی بودند به همین دلیل بازگرداندن معروف ترین شخصیت منفی اولین فیلم این مجموعه ایده مناسبی به نظر می رسید. در نهایت استالونه تصمیم گرفت این سناریو را تغییر دهد زیرا حس می کرد که رمبو برای بازگشت به آمریکا آماده نیست اما بخش هایی از داستان Borderline در نهایت وارد داستان Rambo: Last Blood شد.

بیشتر بخوانید: The International؛ سریال درام اکشن جدید با حضور سیلوستر استالونه و دولف لاندگرندیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا