اخبارخودروهای چینی

هواوی به دنبال خرید خودروسازی چینی!

[ad_1]

فوریه سال جاری بود که خبرهایی درباره حضور پررنگ هواوی در صنعت خودرو منتشر شد. در حال حاضر بزرگ‌ترین شرکت سازنده تجهیزات مخابراتی اعلام کرده فروش کراس اوور جدید Seres SF5 را شروع خواهد کرد و هم‌اکنون به نظر می‌رسد هواوی به دنبال قوی‌تر کردن ریشه‌های خودرو در این صنعت مهم است.

بر پایه خبر جدید منتشر شده، هواوی در حال گفت‌وگو با شرکت چونگ کینگ سوکون برای کنترل سهام شرکت چونگ کینگ جین کانگ می‌باشد. رویترز مدعی است این اطلاعات را از دو منبع نزدیک به این ماجرا دریافت کرده هرچند هنوز چیزی به‌صورت رسمی تائید نشده است. برند Seres به عنوان یکی از مهم‌ترین دارایی‌های این کمپانی در نظر گرفته می‌شود.

رویترز می‌گوید هر دو شرکت از پاسخ به شایعات منتشر شده خودداری کرده‌اند و یکی از سخنگوهای هواوی گفته است: “هواوی خودرو نمی‌سازد.” او همچنین افزوده این غول تکنولوژی به دنبال خرید سهام شرکتی خودروسازی نیست.

تحلیلگران ورود احتمالی هواوی به صنعت خودرو را فرصتی برای این شرکت به منظور کاهش اثرات تحریم آمریکا روی کسب‌وکار گوشی‌های هوشمند این شرکت می‌دانند. هواوی اخیراً اعلام کرده با سه خودروساز چینی برای پشتیبانی از سیستم‌عامل داخل خودرویی خود همکاری می‌کند. به دست گرفتن بخش اعظم سهام یک برند خودرویی کوچک هم یک قدم منطقی دیگر محسوب می‌شود.

بنا به گفته رویترز، ریچارد یو گفت‌وگوها با شرکت چونگ کینگ جین کانگ را پیش می‌برد. یو یکی از مدیران کلیدی رشد و پیشرفت هواوی بوده و در حال حاضر مسئول حضور این غول تکنولوژی در صنعت خودرو می‌باشد. گفته می‌شود هواوی به دنبال نهایی کردن این معامله تا ماه جولای می‌باشد.

در حال حاضر هواوی به فروش کراس اوور Seres SF5 در برخی از فروشگاه‌های مهم خود در چین ادامه خواهد داد. قیمت این خودرو از ۲۴۶۸۰۰ یوان معادل حدود ۳۸ هزار دلار شروع می‌شود. البته نسخه تک دیفرانسیل خودروی یاد شده ۲۱۶۸۰۰ یوان معادل ۳۳۳۶۰ دلار قیمت دارد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا