استان هااصفهانمهدی تمیزی،سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان ،محصولات فرهنگی

یک اصفهان، هفت روز، هشتاد برنامه در هفته فرهنگی نصف‌جهان

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری فارس، به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان، هرچند شرایط خاص شیوع ویروس کرونا فرصت برگزاری برنامه‌های عرصه محور در هفته فرهنگی اصفهان را از سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان گرفته اما این سازمان برای دومین سال متوالی سلامت شهروندان را در اولویت قرار داده و برنامه‌های این هفته را در فضای مجازی برگزار می‌کند.

مهدی تمیزی با اشاره به تدارک نزدیک به ۸۰ عنوان برنامه فرهنگی، هنری، اجتماعی و ورزشی در هفته فرهنگی اصفهان گفت: برنامه «هفت شب، هفت موسیقی» از سوی هنر سرای خورشید به‌عنوان مرکز تخصصی موسیقی سازمان تدارک دیده شده که از صفحه اینستاگرام isfahanfarhang پخش می‌شود.

معاون فرهنگی هنری سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان افزود: شب نخست این برنامه به مناسبت وفات حضرت خدیجه(س) به پیش‌واقعه‌خوانی به سرپرستی منصور قربانی اختصاص دارد و در شب‌های بعدی ضرب نوازی کودکان گروه کاغذ رنگی به سرپرستی شهریار بلوچستانی، اجرای گروه پیشکسوتان اصفهان به سرپرستی آقای چناریان، اجرای گروه معلولان به سرپرستی بهرنگ کوفگر، کوارتت (چارنوازی) زهی به سرپرستی فرید اسماعیلی و کوارتت فلوت به سرپرستی آقای داوودی و اجرای ارکستر ملی اصفهان به سرپرستی مرتضی شفیعی با قطعاتی به مناسبت هفته اصفهان را خواهیم داشت.

وی افزود: دفتر تخصصی سینما نیز در برنامه «اصفهان در قاب سینما» به معرفی هفت فیلم سینمایی که شهر اصفهان به‌عنوان کاراکتر اصلی در آن وجود دارد می‌پردازد و برنامه پژواک در قالب نمایش آثار برگزیده فستیوال تک‌گویی ازجمله برنامه‌های تالار هنر می‌باشد.

تمیزی با اشاره به رونمایی مجازی محصولات فرهنگی سازمان ادامه داد: کتاب‌های حوزه سینما، تئاتر و ادبیات ازجمله سینماتوگراف ۳ با موضوع سینمای مستند و سینماتوگراف ۴ با موضوع سینمای کودک و نوجوان، سینما هشت شامل روایت‌هایی از سینمای آزاد اصفهان، تاریخ سینما از ما شروع نمی‌شود شامل مجموعه گفت‌وگوها، مقالات و یادداشت‌هایی از زاون قوکاسیان در ۵۰ سال گذشته، مرمت خیال، جمال‌زاده ۲، من یک نگارگرم و ساعد از سوی  دفتر تخصصی سینما، دفتر تخصصی تئاتر (تالار هنر) و دفتر تخصصی ادبیات (مرکز ادبی قلمستان) رونمایی می‌شود.

معاون فرهنگی هنری سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان  با اشاره به اجرای برنامه «راز بازی» ادامه داد: در این برنامه نمایشنامه‌ای بینا رشته‌ای در حوزه تئاتر و هنرهای تجسمی نوشته سعید محسنی نویسنده نام‌آشنای اصفهانی به‌صورت تله‌تئاتر ضبط و از صفحه اینستاگرام اصفهان‌فرهنگ و تالار هنر پخش خواهد شد.

وی تمیزی «آداب مهرازی” و “آب و رنگ علیقلی آقا» را عناوین برنامه‌های موزه گرمابه علیقلی آقا در هفته فرهنگی اصفهان دانست و بیان کرد: در برنامه آداب مهرازی هفت پادکست ۳۰ دقیقه‌ای درباره معماری اصفهان از صفحه اصفهان‌فرهنگ برای علاقه‌مندان پخش می‌شود و برنامه «آب و رنگ علیقلی آقا» نیز در قالب ورک‌شاپ مجازی آبرنگ با تدریس استاد محمد مقدسی  برگزار می‌شود.

تمیزی با اشاره به رونمایی از تابلوهای تبلیغاتی شهری برای گالری‌های خصوصی از سوی دفتر تخصصی هنرهای تجسمی در محل تقاطع خیابان باغ گلدسته و سیدعلیخان تصریح کرد: رونمایی از آلبوم مداحی‌های مرحوم حاج احمد معظم با مشارکت کانون مداحان اصفهان با عنوان “نوای معظم” یکی از برنامه‌های دفتر تخصصی هنرهای آئینی سنتی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان است که هفتم اردیبهشت از صفحه اینستاگرام اصفهان‌فرهنگ قابل‌مشاهده است.

معاون فرهنگی هنری سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان اظهار داشت: تور مجازی موزه هنرهای معاصر اصفهان از دیگر برنامه‌های هنری هفته اصفهان بوده که علاقه‌مندان به‌صورت مجازی به تماشای منتخب آثار گنجینه این موزه می‌پردازند.

وی گفت: رونمایی از پرتال کتابخانه‌های شهرداری اصفهان، رونمایی از پایگاه اطلاع‌رسانی اصفهان‌شناسی و رونمایی از بخش نشریات جدید و قدیم اصفهان، انتشار دو قسمت برنامه دیرین دیرین با موضوع کتاب، رونمایی و انتشار مستند دکتر فضل‌الله صلواتی، رونمایی از تفاهم‌نامه منعقدشده با کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران، رونمایی از نمایشگاه کتاب‌های اهدایی کتابخانه ملی به کتابخانه مرکزی و گشایش تالارهای پژوهش کتابخانه مرکزی به نام اساتیدی چون استاد منوچهر قدسی، استاد مرتضی تیموری و دکتر فضل‌الله صلواتی را جمله برنامه‌های اداره امور کتابخانه‌های سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری در هفته فرهنگی اصفهان است.

تمیزی اضافه کرد: اجرای برنامه نمایشنامه خوانی به زبان اصفهانی با عنوان «تیارت» و گفت‌وگو با دکتر مهدی کیوان درباره تاریخ اصفهان (دوره مشروطیت) ازجمله  برنامه‌های عمارت هنرمند در هفته فرهنگی اصفهان است.

معاون فرهنگی هنری سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهانرونمایی از کتاب‌های «تذکره سخنوران اصفهان» و چه وخدی بود(اصفهان دیروز و امروز) و رونمایی از نسخه الکترونیکی مجموعه مقالات محمد صدر هاشمی با عنوان صدر هاشمی و اصفهان  از سوی مرکز اصفهان‌شناسی و خانه ملل و رونمایی از کتاب استاد منوچهر قدسی از سوی انتشارات سازمان را از دیگر برنامه‌های آن هفته فرهنگی عنوان کرد.

وی با اشاره به برنامه تقدیر از برگزیدگان برنامه به‌وقت نوجوانی از سوی فرهنگسرای نوجوان گفت: رونمایی از تولیدات آسترومینارهای نجومی از سوی مرکز آموزش نجوم ادیب و رونمایی از سه عنوان کتاب‌ کودک و رونمایی از فلش‌ کارت‌های کودک نیز از سوی خانه کودک در هفته فرهنگی اصفهان انجام می‌شود.

تمیزی گفت: اداره فرهنگی این سازمان نیز رونمایی از بسته آموزشی «پابه‌پا» ویژه والدین دارای فرزند تا ۴ سال، پخش موسیقی در مدح امام حسن(ع) با صدای محمد طاهریان و اجرای دو کودک، معرفی مراکز فرهنگی، اجتماعی و ورزشی سازمان در ۵ قسمت و پخش موزیک ویدئو کودکان درباره پیشگیری از ابتلا به کرونا را نیز در دستور کار دارد.

معاون فرهنگی هنری سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان رونمایی از بسته‌های آموزشی کارآفرینی را برنامه خانه جوان در هفته فرهنگی اصفهان دانست و اظهار داشت: انتشار مجموعه آموزشی درباره مهارت گفت‌وشنود در خانواده و مجموعه نظریه‌های انسان سالم با ارائه دکتر اصغر آقایی برنامه‌های بانوسرای آفتاب و  رونمایی چهار بسته آموزشی با موضوع سواد رسانه‌ای از سوی فرهنگسرای تخصصی رسانه از دیگر برنامه‌های هفته فرهنگی اصفهان است.

وی با اشاره به برنامه‌های ورزشی و تفریحی گفت: برگزاری مسابقات شطرنج مجازی میان دو شهر خواهرخوانده سن‌پترزبورگ و اصفهان از سوی اداره ورزش‌های همگانی و محلات و برنامه ترکیبی تلویزیونی “شهر قشنگ” کاری از اداره امور تفریحی سازمان ازجمله برنامه‌های معاونت ورزشی تفریحی در هفته فرهنگی اصفهان است.

تمیزی بیان کرد: اختتامیه جشنواره کارآوا، رونمایی از نشریه معرفی مادی‌های اصفهان و امضای تفاهم‌نامه با اتحادیه آژانس‌داران اصفهان، برگزاری کارگاه دانش‌افزایی ویژه سمن‌ها با رویکرد افزایش سرمایه اجتماعی در قالب یک وبینار ، افتتاح رادیو تاکسی و رونمایی از ۷۰ عنوان کتاب کودک و نوجوان در حوزه شهروندی و اختتامیه چهارمین مسابقه بزرگ شهروندی با ۵۰۰ برنده، رونمایی از وب‌سایت اصفهان شهر دوستدار سالمند و رونمایی از اطلس سلامت شهر اصفهان با رویکرد بررسی وضعیت سلامت جسمانی، روانی و اجتماعی شهر اصفهان و تولید برنامه زیر سایه اصفهان با تکنیک سایه‌بازی ازجمله برنامه‌های معاونت اجتماعی و مشارکت‌های مردمی است.

معاون فرهنگی هنری سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان با اشاره به تدارک ۲۳ عنوان برنامه از سوی ادارات فرهنگی اجتماعی مناطق ۱۵گانه شهرداری اصفهان خاطرنشان کرد: اداره کل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری اصفهان نیز در این هفته دو عنوان برنامه تدارک دیده است؛ در این برنامه‌ها از کتاب اصفهان و خواهرخوانده‌هایش و کتاب آداب دیپلماتیک و همچنین تیزر «اصفهان شهری که دوستش دارم» رونمایی می‌شود.

به گزارش فارس، برنامه‌های هفته فرهنگی اصفهان از سوم تا نهم اردیبهشت‌ماه در فضای مجازی برگزار می‌شود که علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت esfahanfarhang.ir مراجعه کنند.

انتهای پیام/۶۳۰۸۶/ج/

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا